Ankara Barosu Yeni Başkanını Seçti! Mustafa Köroğlu Hakkında Merak Edilenler...

Gündemin merak edilen soruları arasında yer alan Ankara Barosu Yeni Başkanı Mustafa Köroğlu hakkında merak edilenler sizlerle.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Barosu'nun 67'nci Olağan Genel Kurulu, bitti. Ankara Barosu Başkanlığına Demokratik Sol Avukatlar Grubu'nun adayı Mustafa Köroğlu seçildi.

Seçimi Demokratik Sol Avukatlar Grubu'nun adayı Mustafa Köroğlu kazandı. Köroğlu, 10 bin 445 geçerli oyun 7 bin 416’sını aldı. Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu başkan adayı Linda Sevinç Hocaoğulları bin 489, Avukat Hakları Grubu başkan adayı Hakan Gönenç ise bin 804 oy alarak seçimi tamamladı.

Diğer taraftan, çoklu baro yasasının hayata geçmesinin daha sonra ise Başkentte kurulan Ankara 2 No'lu Baro da bu hafta sonu seçime gitti. 1. Olağan Genel Kurul'da Sabri Hafif Ankara 2 No'lu Baro’nun yeni başkanı seçildi.

Mustafa Köroğlu kimdir?

18 Kasım 1978 senesinde Ordu’da dünyaya geldi. Ordu Atatürk İlkokulu’nu 1988 senesinde, Ordu Anadolu Lisesi’ni 1996 yılında bitirdi. 1997 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun oldu.

2001 yılında Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajına başladı. Avukatlık stajını Av. Semih Güner’in yanında tamamladıktan sonra 2002 yılında Ankara Barosuna kaydoldu. Avukatlık Stajı dahil olmak üzere 14 yıl süre ile Av. Semih Güner ile beraber çalıştı. Bu süreç içerisinde özellikle Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukukuna ilişkin hukuki uyuşmazlık, dava ve icra takiplerinin görülmesinde, sözleşmelerin hazırlanmasında, danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerinin yerine getirilmesinde görev yaptı.

Enerji sektöründen müvekkillere danışmanlık ve dava takibi hizmetleri sağladı. Şekerbank T.A.Ş. Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, Milli İstihbarat Teşkilatı Personeli Sosyal Güvenlik ve Dayanışma Vakfı’na Hukuk Müşaviri/ Avukat olarak hizmet sundu. 2002 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü mesleki faaliyetini, Temmuz 2016 tarihinden itibaren kurmuş olduğu “Köroğlu Avukatlık Bürosu”nda devam ettiriyor. Köroğlu mesleki konularda bir birçok panel ve organizasyonda konuşmacı olarak yer alırken, birçok baroda da eğitim faaliyetlerine katıldı.

10 Eki 2022 - 18:36 - Siyaset