9 Mayıs 2023 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Belli Oldu

Evde bakıma muhtaç olan vatandaşlarımız devletten her ay düzenli olarak aldığı 2023 mayıs ayı evde bakım ödemeleri ödenmeye başlıyor. Peki 9 Mayıs 2023 evde bakım maaşı yattı mı, hangi illerde yattı? Tüm detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından her ay belirli miktarlar ile ödenen evde bakım maaşları en çok araştırılan konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Evlerinde bakıma ihtiyaç duyan engelli, yaşlı veya hasta kişilere yönelik olarak ödenen evde bakım parasını almak isteyenler 9 Mayıs evde bakım parası yatan illeri merak edip araştırıyor. 

Merakla beklenen 9 Mayıs 2023 Pazartesi günü itibariyle de evde bakım parası yatan iller listesi belli oldu.

9 MAYIS 2023 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ  

Devletimiz tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşları Mayıs ayı ödemeleri henüz hesaplara geçmeye başlamadı. Ödemeler başladığı zaman haberimizin detaylarında sizler için paylaşımda bulunacağız.

1- 

EVDE BAKIM PARASI NE KADAR OLDU?

2022 senesinde 3 bin 336 TL olarak ödenen evde bakım aylığı yeni tutarı 4.337 TL oldu.

Evde bakım maaşları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ayın 15’i ile 31’i arasında farklı günlerde farklı şehirlerde ödeniyor. Öte yandan Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada evde bakım yardımı geciken illerde ödemelerin yapılmaya başlandığı belirtildi.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA E-DEVLET

e-Devlet'in "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

# 2023

08 May 2023 - 13:41 - Ekonomi