Başkent Ankara'da 19 Mayıs Sıla ile Kutlandı!

Başkentliler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Sıla konseriyle kutladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Konsere katılan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Mustafa Kemal Paşa’nın, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı hürriyet yürüyüşünün 27 Aralık’ta, Ankara’da 35 bin kişinin coşkuyla karşılamasıyla sonuçlandırdığı bir kente işte bu coşku yakışırdı. Tarih boyunca karanlığın yerine aydınlığın, suskunluğun yerine coşkunun, mutsuzluğun yerine umudun hâkim olduğu bir kente, Başkent’e tam da bu coşku yakışırdı” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda düzenlenen oryantiring yarışı ile başlayan etkinlikler, sevilen sanatçı Sıla’nın Atatürk Orman Çiftliği’nde verdiği konserle taçlandı.

ÇUBUK-1 BARAJI’NDA GENÇLİK COŞKUSU

Ankara Büyükşehir Belediyesinin kentin tüm cadde, sokak ve bulvarlarının kırmızı beyaz Türk bayraklarıyla süslendiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Başkentliler için birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Çankaya Oryantiring Spor Kulübü iş birliğiyle Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda ‘Gençlik Coşkusu’ adlı programı düzenledi. Harita üzerinden yön bulmaya dayalı bir spor olan oryantiring yarışının gerçekleştiği programda ayrıca halk oyunları gösterisi ve konserle Başkentliler doyasıya eğlendi.

20 May 2023 - 11:48 Ankara- Gündem