Büyük Hekimoğulları Halka Arz Ne Zaman ? Büyük Hekimoğulları Halka Arz Eşit mi, Oransal mı ?

Yatırımcıların heyecan içerisinde takip ettiği arzlar arasında ilk sırada yer alan Büyük Hekimoğulları Halka Arz detayları sizlerle. Büyük Hekimoğulları Halka Arz hangi bankalarda olacak ?

Büyütmek için resme tıklayın

Un üreticisi olarak karşımıza çıkan Büyük Hekimoğulları, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu gerçekleştirdi. Şirket halka arzdan elde edilecek olan kaynağın bir bölümünü güneş enerjisi santrali yatırımına ayıracağını ifade etti.

1985 senesinde kurulan ve İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yayınladığı Türkiye’nin En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu” arasında bulunan Büyük Hekimoğulları, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’ya başvurdu.

Büyük Hekimoğulları Halka Arz Detayları;

Şirket'ten yapılan açıklamaya göre, Ahlatcı Yatırım liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda Büyük Hekimoğulları’nın çıkarılmış sermayesi, 530 milyon liradan 655 milyon liraya artırılacak. Şirket; halka arzdan elde edilecek kaynağın bir bölümünü güneş enerjisi santrali yatırımına ayıracak.

Büyük Hekimoğulları Un Yönetim Kurulu Üyesi Utku Hekimoğlu, "Halka arz edilecek 125 milyon liralık nominal değerli paylar dışında, mevcut ortaklara ait ve nominal değeri 40 milyon lira olan paylar da ortak satışı kapsamında halka arz edilecek. Halka arzdan elde edilecek kaynağın Güneş Enerjisi Santrali (GES) Yatırımı, İlave Hammadde Deposu Kapasite Artışı Yatırımı, Makine ve Teçhizat Yatırımı ile İşletme sermayesi finansmanında kullanılması planlanıyor" dedi.

  • Büyük Hekimoğulları Gıda halka arzı '''Eşit dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşecek.
  • Büyük Hekimoğulları Gıda halka arzında payların yüzde 25,19'u halka açık olacaktır.
  • Büyük Hekimoğulları Gıda halka arzında toplamda 165,000,000 lot dağıtılacak.
  • Büyük Hekimoğulları Gıda halka arzında T1-T2 bakiye kullanılamayacaktır.

23 May 2023 - 22:21 - Ekonomi