Ankara'da Karavan Parkları; Çeşitli illerinden gelen karavan tutkunlarının akınına uğruyor

Ankara'da Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl’de hizmete açılan Karavan Parkları Başkentlilerden ilgi görmeye devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Her türlü fiziki imkânın ve güvenliğin sağlandığı parklar; Başkentliler kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen karavan tutkunlarının uğrak noktası hâline geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentte karavan turizmini yaygınlaştırmak amacıyla Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl’de hayata geçirdiği ‘Karavan Parkı Projesi’ kampseverlerden yoğun ilgi görüyor.

DOĞAYLA İÇ İÇE, GÜVENLİ, KONFORLU KAMP KEYFİ

Kurtboğazı Barajı’ndaki 6 bin 500 metrekarelik ve Mavi Göl’deki 4 bin metrekarelik alana kurulan parklarda, karavan tutkunlarının tüm ihtiyaçları Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Gelenlere kişiye özel yeşil alan, temiz su, elektrik, sosyal donatılar, güvenlik ve otopark imkânı sunuluyor.

PARKLAR VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Kısa sürede karavan tutkunlarının uğrak noktası haline gelen parklar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile hafta sonu tatilinin de birleşmesiyle birlikte dolup taştı. Aileleriyle birlikte parklara gelen vatandaşlar temiz havanın ve doğayla iç içe olmanın keyfini çıkardı. Ankara dışından da pek çok kişinin tercihi olan parklar vatandaşlardan tam not aldı.

24 May 2023 - 13:45 Ankara- Yaşam