Başkentli kadınları üretime teşvik eden Ankara Belediyesi yeni projelere imza atmayı sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte kadın girişimcilere mesleki eğitim vererek ekonomik yönden destek olmayı sürdürüyor.

Haber albümü için resme tıklayın

BELMEK’lerde eğitimlere katılan kursiyerlerin ve usta öğreticilerin el emeği göz nuru ürünleri, Bahçelievler Gökkuşağı Kamu Pazarı ve Kızılay Zafer Çarşısı’nda hizmete açılan mağazalarda ve internetten satışa sunuluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Beceri ve Meslek Edindirme Kurslarına (BELMEK) yoğun ilgi gösteren kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri Bahçelievler Gökkuşağı Kamu Pazarı ve Kızılay Zafer Çarşısı’nda hizmete açılan mağazalarda Ankaralılarla buluşuyor.

KADIN KOOPERATİFİ ARACILIĞIYLA SATIŞA SUNULUYOR

Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde 31 farklı branşta eğitim veren BELMEK’lere katılan kursiyerler ve usta öğreticilerin ürünleri yeni kurulan S.S. Başkent Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi aracılığıyla satışa sunuluyor.

Kursiyerler satışını yapmak istedikleri ürünleri belirlenen ürün toplama gününe getirip ücretlerini belirliyor. Komisyon tarafından incelenen ürünler de Gökkuşağı Kamu Pazarı ve Zafer Çarşısı’ndaki mağazalarda satışa konuluyor ve satışın gerçekleşmesinin ardından ücret hemen kursiyere aktarılıyor.

S.S. Başkent Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Mağazaları haftanın 6 günü 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

07 Haz 2023 - 18:21 Ankara- Gündem