A1 Capital Yatırım (A1Cap) Halka Arz Sonuçları Açıklandı

SPK tarafından halka arz başvurusu onaylanan A1 Capital Yatırım şirketi, geçtiğimiz iki gün boyunca yatırımcılardan talep topladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde halka arz olma sürecinde olan A1 Capital Yatırım firmasının halka arz sonuçları açıklandı. Halka arz sonuçlarına göre, A1 Capital'a 786,954 yatırımcı başvuruda bulundu. Dağıtım yapılan hisse sayısı ise 753,367 olarak kaydedildi. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin halka arz büyüklüğü ise 875 milyon TL olarak gerçekleşti.

A1 Capital Halka Arz Detayları

Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 25.000.000 Lot

Fonun Kullanım Yerleri

A1 Capital Yatırım'ın halka arz edilen fonun kullanım yerleri, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde yürüttüğü yatırım hizmetleri, faaliyetleri ve yan hizmetlerin sunumu kapsamında duyduğu işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasını içermektedir.

-A1 Capital Yatırım halka arzı ''Eşit dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşecek.
-A1 Capital Yatırım şirketi borsadada '''A1CAP'' kodu ile işlem görecek.
-A1 Capital Yatırım halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanılamayacak.
-A1 Capital Yatırım halka arzında payların yüzde ''20'' si halka açık olacaktır.
-A1 Capital Yatırım halka arz fiyatı ''25'' lira olacaktır.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Halka Arz Sonuçları

Şirketin halka arz sonuçları KAP aracılığıyla açıklandı.

"Halka arzda birim fiyatı 25,00 TL olarak belirlenmiştir ve halka arz edilen 35.000.000 TL nominal değerli payların tamamı satılmıştır. Buna göre toplam halka arz büyüklüğü 875.000.000 TL olmuştur. Halka arz sürecinde, "Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar"dan planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 1,89 katı, "Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar"dan ise planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 4,64 katı talep alınmıştır. Toplam 35 Milyon TL nominal değerli paylar için planlanan satış tutarının ise yaklaşık 2,43 katı talep edilmiştir. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. paylarının halka arzında, yatırımcı grubu bazında talep ve dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır." şeklinde açıklamalar yapılmıştır.

11 Haz 2023 - 13:47 - Ekonomi