Netflix'te şifre paylaşımı kalktı, son 4.5 yılın rekoru kırıldı!

Netflix'te şifre paylaşımının yasaklanmasından sonra abone sayısı yüzde 102 artışla son 4,5 yılın rekorunu kırdı.

Netflix, şifre paylaşımına yönelik baskısını ABD ve 100'den fazla ülkeyi kapsayacak şekilde genişletti. Kullanıcıların hesaplarını evlerinin dışında kullanmak istemeleri durumunda ücret ödemeleri gerektiğini duyurdu. Bu hamlenin dijital yayın platformuna zarar vereceğini savunanlar ise ilk verilere göre büyük oranda yanıldı.

Oksijen'in Business Insider'dan aktardığı habere göre, ABD'de şifre paylaşımının yasaklanmasından sonraki 4 günde günlük 73 bin yeni abonenin geldiği gözlemlendi. Bu rakam önceki 60 günlük ortalamaya göre yüzde 102'lik bir artışa denk geliyor. Sonraki 2 günde ise günlük 100 bin yeni abone ortalaması yakalandı, bu da son 4,5 yıldaki en yüksek ortalamaya ulaşıldığı anlamına geliyor.

Analiz şirketi Antenna, 4 günlük artışın son 4,5 yılın rekoru olduğunu açıkladı. Kayıtların yanı sıra iptallerin de arttığını belirten Antenna, kayıtların iptallere oranının önceki 60 günlük döneme kıyasla yüzde 25,6 arttığını ekledi. Ayrıca, ilk verilerin Covid-19 kısıtlamalarının başladığı ve insanların evlerine kapandığı Mart ve Nisan 2020'de toplanan abone sayısından bile fazla olduğunu duyurdu.

11 Haz 2023 - 14:03 - Teknoloji