AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz “Geleceğimizi ve çevremizi kurtaracak olan çocuklardır”

Ankara Kent Konseyi “5 Haziran Dünya Çevre Gününü” çocuklarla birlikte çeşitli etkinliklerle kutladı.

Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan AKK Çevre ve İklim Meclisi Başkanı Ömer Şan, “5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bizim geleceğimize imza atacak gençlerimiz bizim için farkındalığı oluşturacak. Gençlerimiz yapacaklarını sunumla geleceği umutla bakacağımız günlere hazırlayacak” dedi.

Etkinliğin paydaşlarından olan Yenimahalle Kampüs Koleji’nin Proje Koordinatörü Ayşe Aydoğan Ankara Kent Konseyi’ne teşekkür ederek, “Küresel Çevre Günü bize evimiz dediğimiz değerli gezegeni koruma ve muhafaza etme konusundaki ortak sorumluluğumuzu hatırlatıyor. Ankara Kent Konseyi’nde toplanırken ortak bir amaç için bir araya geliyoruz. Farkındalık yaratmak, eyleme ilham vermek ve gelecek nesiller için sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için” diye konuştu.

“GELECEĞİMİZİ VE ÇEVREMİZİ ÇOCUKLAR KURTARACAK”

“Geleceğimizi ve çevremizi kurtaracak olan çocuklardır” diyen AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise şunları söyledi:

“Gelecekle ilgili, iklimle ilgili dönüşümün öncülüğünü bu kent yapmalı. Demokrasi çığlığını atan bu kent dünya ile ilgili de bütün güzelliklerin çığlıklarını atmak zorundadır. Ankara Böyle bir yer. İklim ve dönüşümün kalbi Ankara olmak zorunda. O kalp atışlarını buraya getirdiniz siz. Saçları kadar kalbi olan bu çocukları yetiştiren bu aileleri kutluyorum.”

 “GELECEĞE BİR İMZA”

Düzenlenen etkinlikte minik öğrencilerin hazırladıkları mini drama çalışması, farkındalık sloganlı video gösterimi, iklim konulu atölye sunumu, farkındalık konuşmaları, geri dönüşüm konulu defile gösterimi yapılırken, “Geleceğe Bir İmza” adlı sanat sergisi de katılanlarla buluşturuldu.

# Ankara

12 Haz 2023 - 14:59 Ankara- Gündem