Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte 12 yılın ardından metro projesinin startını verdi

Başkentin raylı sistem ağının genişletilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir, 12 yılın ardından Ankara’da bir metro projesinin startını veriyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Dikimevi-Mamak Metrosu için EBRD ve AFD ile 4 yılı geri ödemesiz 12 yıl vadeli, 250 milyon Euro’luk kredi sözleşmesi imzalandı. İhale aşamasına gelen projenin kısa sürede temelinin atılması hedefleniyor.

Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Uzatma Hattı Projesi kapsamında; Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile 4 yıl geri ödemesiz olmak üzere 12 yıl vadeli finansman desteği için sözleşme imzalandı.

 “ANKARA’MIZ İÇİN HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Başkanlık makamında gerçekleşen buluşmada kredi sözleşmesini; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EBRD Altyapı Sektörü Türkiye-Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Sue Barrett ile AFD Fransa Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Mathilde Grammont imzaladı.

Mansur Yavaş imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün burada kentimizin Mamak uzatma Metrosunun kredi anlaşması için bir araya geldik ve Avrupa İmar Kalkınma Bankası ve Fransız Kalkınma Ajansı ile kredi anlaşmasını imzalayacağız. Ankara’mız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

22 Haz 2023 - 14:27 Ankara- Ekonomi