Ankara Valiliği vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı!

Ankara Valiliği, kent genelinde Kurban Bayramı nedeni ile alınacak emniyet, trafik ve yol güzergahları tedbirlerini açıklayarak, sürücüleri uyardı.

İlimiz genelinde Kurban Bayramı tedbirleri dâhilinde; şehirlerarası yollarda, AŞTİ, Tren Garı, YHT, Havalimanı, AVM’ler, mezarlıklar, pazar yerleri vb. halkın yoğun olabileceği yerlerde 18.762 Emniyet, 6.110 Jandarma personeli ile halkımızın huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmesi için gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır.

Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşlarımızın güven içerisinde seyahat etmeleri amacıyla 23 Haziran – 03 Temmuz 2023 tarihleri arasında Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarında Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile koordine edilerek yapımı devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verilmesi sağlanmıştır.

Kurban Bayramı tatili süresince şehirlerarası Devlet Karayolları ve Otoyollarda yapımı devam edecek olan yol çalışma alanlarında alınacak trafik tedbirlerinin (işaret ve levhalar) arttırılması sağlanacaktır.

Yol yapım çalışmaları devam etmekte olan çalışma alanlarında sürücülerin işaret ve levhalara dikkat etmesi gerekmektedir.

  • Beypazarı Yolu km 121 (Çayırhan mahallesi D-140-03/46 Karayolu Kontrolsüz Kavşağı),
  • İstanbul Eski Yolu Karayolları Şube Müdürlüğü Kavşak ve geçiş noktaları ile km 53 (Ciğir Köy çıkışı), km 55 (Kurtboğazı tepe orta refüjü), km 56 (Dutözü Kavşağı), km 58 (İğdir Köyü dönüşü), km 59 (Özbekler Çiftliği orta refüj dönüşü), km 64 (Tır Parkı Kavşağı) ve km 65 (Uğurlu Köyü Kavşağı),
  • Konya Yolu TŞOF Kavşağı,
  • Samsun Yolu Çalışkanlar Kavşağı, Ortaköy Kavşağı, Gökçeyurt Kavşağı ve Roketsan Kavşağı
    23 Haziran 2023 günü saat 12.00’den 03 Temmuz saat 12.00’ye kadar bariyer ile kapatılacak olup bu noktalarda trafik akımı transit olarak verileceğinden yol kullanıcılarının daha dikkatli olarak seyretmeleri gerekmektedir.

Kurban Bayramı nedeniyle trafik yoğunluğunun artacağı değerlendirilen, 23 Haziran – 03 Temmuz 2023 tarihleri arasında; Ankara ili üzerinden Samsun yolunu kullanarak Kayseri istikametine gidecek araç sürücülerinin alternatif yol olarak Ankara – Gölbaşı – Bala – Kaman – Kırşehir – Kayseri güzergâhlarını kullanmaları tavsiye edilmektedir.

24 Haz 2023 - 13:58 Ankara- Gündem