MKE Ankaragücü'nün 2023-2024 sezon formaları tanıtıldı!

MKE Ankaragücü, Türkiye'nin köklü futbol kulüplerinden biridir. Yeni sezon formalarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankaragücü'nün yeni formaları büyük beğeni topladı.

MKE Ankaragücü, Türkiye'nin köklü futbol kulüplerinden biridir. Başkent Ankara'da kurulan kulüp, 1910 yılında İstanbul ve İzmir'deki diğer kulüplerle birlikte Türkiye'deki ilk futbol maçına çıkmıştır. O tarihten bu yana MKE Ankaragücü, Türk futbolunun önemli ekiplerinden biri haline gelmiştir.

MKE Ankaragücü, geçmişte birçok başarıya imza atmıştır. Kulübün en büyük başarısı, 1949-1950 sezonunda Türkiye Ligi şampiyonluğunu kazanmasıdır. Bunun yanı sıra, 1971-1972 sezonunda Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı, 1980-1981 sezonunda ise Türkiye Kupası'nı müzesine götürmüştür.

MKE Ankaragücü, son yıllarda yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle zor günler geçirmiştir. Ancak kulübün taraftarları ve yönetimi, takımı tekrar eski günlerine döndürmek için çaba sarf etmektedir. Yeni sezonda MKE Ankaragücü, Süper Lig'de mücadele edecektir ve takımın hedefi, ligde kalıcı olmaktır.

MKE Ankaragücü'nün renkleri kırmızı-beyazdır ve takımın sembolü çubuklu formadır. Kulübün stadı, Ankara 19 Mayıs Stadyumu'dur ve burası Türkiye'nin en büyük stadyumları arasında yer almaktadır.

MKE Ankaragücü, Türk futbolunun köklü kulüplerinden biridir ve renkli tarihiyle dikkat çekmektedir. Kulübün yaşadığı zorluklara rağmen, taraftarlarının desteğiyle tekrar eski günlerine döneceğine inanılıyor.

Süper Lig'de geçtiğimiz sezonu 11. sırada tamamlayarak ligde tutunan Başkent temsilcimiz MKE Ankaragücü yeni sezon için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Son olarak Başkent temsilcisinde yeni sezonun formaları tanıtıldı.

5 Farklı modelden oluşan formaya ise; Efsane Dalton, Islak Forma, Enerjik, Umut, Kurtuluş olarak adlandırıldı.

Başkentli taraftarlarca oldukça merak edilen 2023-2024 sezonunun formaları bu akşam camia ile buluşmasıyla ilgi gördü.

24 Haz 2023 - 14:20 Ankara- Spor