Ankara'da bakımsızlıktan kullanılmaz hâle gelen hayvan su içme göletleri temizlendi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin kırsal kesimlerinde başlattığı kırsal kalkınma hamlelerini hız kesmeden devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

6 BİNDEN FAZLA HAYVANIN SU İÇME İHTİYACI KARŞILANDI 

Köy Hizmetleri Bakanlığı Tarımsal Yapılar ve Sulama Şube Müdürlüğü, Kalecik İlçesi Saları Mahallesi'nde 10 yıl önce manda yetiştiriciliği için yaptırılan ancak bakımsızlık nedeniyle kullanılamaz hale gelen göleti genişleterek temizleyerek göleti kullanılabilir hale getirdi.

Hayvan içme havuzları çalışmasıyla 6.000 koyun, büyükbaş hayvan ve yabani hayvanın içme suyu ihtiyacı karşılandı.

“HAYVANLARIN SU İHTİYACINI KARŞILADIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Hayvanlarının su ihtiyacını karşıladıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Yapılar ve Sulama Şube Müdürlüğü Harita Teknikeri Alper Düşmez, “Kalecik ilçesi Satılar Mahallemizde 10 yıl önce manda yetiştiriciliği için yapılan göleti 1 haftalık çalışma ile genişletip rusubat ile temizleyerek kullanılabilir hâle getirdik. Mahallemizde yapılan gölet ile 3 bin küçükbaş, 3 bin büyükbaş hayvanın yanı sıra yaban hayvanlarının da su içme ihtiyacını karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kırsal kesimlere vermiş olduğu desteklerden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Satılar Mahalle Muhtarı Fatih Akgül ise “Yağmurdan dolayı sulama kanalları dolduğundan Ankara Büyükşehir Belediyesine başvuru yaptık. Buraya gelen arkadaşlarla birlikte kanalları gezdik ve göletimizi de gösterdik. Arkadaşlar bizimle yakından ilgilendi ve göletimizi temizlediler, genişlettiler. Desteklerinden dolayı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına ve Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

24 Ağu 2023 - 14:44 Ankara- Gündem