İlksan'da Eğitim Bir Sen Zaferi! Türk Eğitim Sen İlksan'ı Kaybetti!

İlksan Genel Kurul seçimleri tamamlandı. Eğitim Bir Sen İlksan'da zafer kazandı.

İlksan Genel Kuruluna Eğitim Bir Sen girdi. Buna göre Türk Eğitim Sen İLKSAN yönetiminde darbe aldı.

Eğitim Bir Sen tarafından yapılan açıklama şöyle: 

Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş’in illerde kurdukları ittifak sayesinde elde ettikleri delege çoğunluğuna rağmen Eğitim Bir Sen üyeleri İLKSAN genel kurulunda yönetim kuruluna girmeyi başardılar.

İlk icraatları İLKSAN yönetim kurulu başkanının maaşını yarı yarıya düşürmek oldu.

İLKSAN yönetim kurulu üyelerinin maaşlarının düşürülmesi için Eğitim Bir Sen'in verdiği önergeye Türk Eğitim Sen'in karşı çıkmasına rağmen EBS delegelerinin oyları ile maaşlar düşürüldü.

Konu ile ilgili Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'da bir açıklamada bulundu. İşte Ali Yalçın'ın İLKSAN Açıklaması:

Yargıya taşıdığımız İLKSAN Genel Kurulu gecikmeli de olsa tamamlandı. Yeni yönetim kuruluna üyemiz ve İLKSAN Delegesi Erhan Gönül seçilmiş, tek parça, kapalı devre yönetim dönemi sona ermiştir.

Eğitim-Bir-Sen olarak verdiğimiz önerge ve delegelerimizin iradesi ile başkan ve yönetimin uçuk ücretleri de makul seviyeye çekilmiş oldu. İlçe temsilcisi seçimleriyle başlayıp bugün tamamlanan genel kurul süreci boyunca, İLKSAN’ın gerçeklerini sandığın üyelerine anlatan, onların beklentilerini ve eleştirilerini kamuoyuna duyuran teşkilatımızı, İLKSAN ilçe temsilcilerini ve il delegelerini tebrik ediyorum.

Bakanlık adına yeni yönetime girenlerin de geçmiş dönemlerde sergilenen duyarsızlığa geçit vermemesini umut ediyorum. Bu dönem yeni yönetime hayırlı hizmetler yapmak ve hayırla anılmak nasip olsun inşallah diyorum. Seçim sonucunun sandık üyelerine ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.

10 Eyl 2023 - 15:59 - Eğitim