Özgür Özel Aday Oldu Mu? CHP Genel Başkan Adayları!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Grup Başkanı olan Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla CHP Genel Başkanlığına yaptığı adaylık başvurusunu kamuoyuna duyuruyor.

Özgür Özel'in CHP Genel Başkanlık için yaptığı aday başvurusun basın aracılığıyla kamuoyuna paylaşırken yaptığı açıklamalar haberimizde.

"Bu, kendi vicdanlarını sorgulamayanların hikayesi. Bu, bir yolculuğun hikayesi. Bu, artık korkusuz olanların hikayesi. 28 Mayıs sabahı tüm Türkiye'de uyanan ve o günden beri huzurlu bir uyku çekemeyenlerin yaşadıkları hikaye. "Bu kararı neye dayanarak aldınız?" sorusuna verilen cevap: "Babamın, benim ve kızımın arkadaş grupları" olanların hikayesi. 30 yıldır sönmemiş olan Madımak yangınının zaman aşımı kararıyla hala yürekleri yakmasına izin vermenin hikayesi."

Özel, Kılıçdaroğlu'nu Eleştirdi!

Yaptığı basın açıklamasında genel başkanlık için rakibi olma ihtimali olan ve 2023 seçimlerini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik şunları söyledi:

"Alınan sonuca karşı mazeretler sunuldu, yenilginin sorumluluğu kabul edilmedi. Bu nedenle güvenini yitiren seçmenimiz duygusal bir kopuş yaşadı. Parti yönetimi bu durumu tespit etmek yerine sorunları görmezden gelmeyi tercih etti. "Değişimin yüzyılı yüzyılın değişimi" başlıklı tutum belgesiyle, emekçi sorunlarından barınma krizlerine kadar çeşitli konularda ülkemizin geleceği için duruş sergiliyoruz. Bu konuda, yargı bağımsızlığından aktif sosyal politikalara, tarıma dayalı sanayide güvenlik sorunlarına kadar çözüm önerilerimizi sunuyoruz."

Özgür Özel, Genel Başkanlık Vaatlerini Açıkladı!

CHP Genel Başkan adaylarından olan Özgür Özel, adaylık konuşmasını yaparken neleri değiştirmeyi hedeflediğinden şu şekilde bahsetti:

"Kadınları siyasetin merkezine taşıyacak bir yapı oluşturulmalıdır. Gençler, devlet okullarında bilimsel bir eğitim alma fırsatından yoksun bırakılmaktadır. Aynı zamanda gençler, yoksulluk ve barınma sorunlarıyla mücadele etmektedirler. Gençler, bahanelere sığınan veya sözü dolandıran değil, samimi ve dürüst bir şekilde çözüm üreten bir siyaseti beklemektedirler.

Popülist ve aşırı hareketlerin, gençleri özellikle hedef aldığı görülmektedir. Gençlere sadece hitap eden değil, aynı zamanda gençlerle birlikte kararlar alan cesur bir siyaset anlayışına ihtiyaç vardır. Hedeflediğimiz değişim, çevre, gençler, kadınlar gibi toplumun her kesiminden yana olan yeni, cesur ve özgüvenli siyasetimizle hayat bulacaktır. CHP, toplumun hak taleplerini sadece parlamentoda değil, aynı zamanda sokakta da temsil edecektir.

Hesap verebilirlik, şeffaflık ve katılımcı süreçlerin işletilmesi, kurumsal yapının en iyi şekilde değerlendirilmesi hedeflenmelidir. 21. yüzyılın CHP'si, karar alma süreçleri, katılım ve etik ilkeler açısından güncellenmeye devam etmelidir. Partinin lideri, kadrosu ve siyaset anlayışı yeniden ele alınmalıdır. Tüzükteki yetki ve sorumluluklar, bazen aşıldığında, bu yönetim anlayışından vazgeçilmelidir."

15 Eyl 2023 - 14:31 - Siyaset