CHP Kurultayı Ne Zaman? CHP Kurultay Takvimi Belli Oldu! İşte CHP Kurultay Tarihleri...

CHP Parti Meclisi, genel merkezde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bir araya geldi. Toplantıda CHP 38. Olağan Kurultayı’nın tarihi belirlendi. Kurultay, 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak. Kurultay’da Kılıçdaroğlu, genel başkanlık için Özgür Özel ile yarışacak.

CHP Parti Meclisi, CHP 38. Olağan Kurultayı’nın tarihini netleştirdi. Kurultay, 4-5 Kasım’da gerçekleştirilecek. Kurultay’da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile genel başkanlık için adaylığını duyuran Özgür Özel karşılaşacak.

CHP Kurultayı Ne Zaman Yapılacak?

CHP Genel Merkezi’nde, CHP lideri Kılıçdaroğlu önderliğinde Parti Meclisi bir araya geldi. Toplantı, saat 11.30’da başladı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından; siyasi gündem değerlendirildi. 38. Olağan Kurultayı’nın tarihi de belirlendi.

Kurultay, 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

CHP Genel Başkanı Ne Zaman Seçilecek?

4 Kasım’da genel başkanlık, 5 Kasım’da ise parti meclisi üyeliği seçimi yapılacak. Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel, CHP’nin liderliği için mücadele edecek. Özgür Özel, partide değişim isteyenlerin öncüsü olarak görülüyor.

CHP Tüzük Kurultayı Ne Zaman?

Parti Meclisi’nde verilen bir başka karar ise; tüzük kurultayının 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilmesi oldu. Her iki karar da oy çokluğu ile kabul edildi.

26 Eyl 2023 - 15:49 - Siyaset