Akbank'ta Yönetim Değişikliği Yaşandı! Özgür Demirtaş İstifa Etti!

Sabancı Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan finans uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Akbank’ta yaşanan yönetim değişikliği sonrasında bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevinden ayrıldı. Demirtaş’ın istifası KAP’a bildirildi ve kabul edildi.

Sabancı Holding’in Akbank’taki genel müdür ve yönetim kurulu üyelerinde yaptığı değişiklikler KAP’a bildirildi.

Özgür Demirtaş Akbank Görevinden Ayrıldı!

Sabri Hakan Binbaşgil yönetim kurulu başkan yardımcısı, Eyüp Engin yönetim kurulu üyesi ve Cenk Kaan Gür ise genel müdür olarak görevlendirildi.

Akbank’ta yönetim kurulu üyeliği yapan Özgür Demirtaş da istifa etti. Demirtaş’ın istifası KAP’a iletildi ve onaylandı. Demirtaş, 2018 yılından beri bankanın yönetim kurulu üyesi olarak çalışıyordu.

Akbank’ta yönetim kurulu başkan yardımcısı, yönetim kurulu üyesi ve genel müdür değişikliği yapıldı. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bankamızda çok kıymetli bir bayrak teslimi gerçekleşiyor. Kurumumuzda 21 yıl boyunca çeşitli görevler almış, 12 yıl da Genel Müdürlük yapmış olan Sayın Hakan Binbaşgil, görevini Sayın Kaan Gür’e bırakarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye olarak yeni bir pozisyona geçiyor. Kendisine tüm çalışmaları ve fedakarlıkları için teşekkür eder, Akbank Yönetim Kurulu adına minnettarlığımı ifade ederim. Hakan Bey’in bilgisi ve deneyimiyle bu yeni pozisyonda da Akbank’a önemli faydalar sağlamaya devam edeceğine gönülden inanıyorum. Yeni Genel Müdürümüz Kaan Bey, 30 yılı aşkın bankacılık deneyimiyle çok tecrübeli bir isim. 2011-2017 yılları arasında Akbank üst yönetiminde de çalışmış olan değerli arkadaşımız Kaan Gür; tüm deneyimiyle evine geri dönüyor. Kendisinin Hakan Bey’den devraldığı bu güçlü bayrağı daha da yükseklere taşıyacağına güveniyorum, yeni görevinde başarılar dilerim. Bankamıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza hayırlı olsun” dedi.

02 Eki 2023 - 10:56 - Ekonomi