Kaan Gür Akbank Yönetimine Geldi! Cenk Kaan Gür Kimdir?

Akbank’ta yönetim kurulu başkan yardımcılığına Hakan Binbaşgil getirilirken, genel müdürlük görevine Cenk Kaan Gür atandı.

Akbank’ta genel müdürlük değişikliği yaşandı. 2012’den bu yana genel müdürlük yapan Hakan Binbaşgil, yönetim kurulu başkan yardımcısı ve murahhas üye olarak atanan yeni isim oldu. Genel müdürlüğe ise Kaan Gür getirildi. Akbank, bu değişikliği bugün yaptığı açıklamayla duyurdu.

Kaan Gür Kimdir? Cenk Kaan Gür Nereli?

Cenk Kaan Gür, Gazi Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü mezunu olup, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Garanti Bankası’nda başladığı meslek hayatında Kurumsal, Ticari ve KOBİ Bankacılığı alanlarında çeşitli yöneticilik görevleri üstlenen Gür, KOBİ işkolundan sorumlu Pazarlama Koordinatörlüğü yaptı.

2011 yılında Akbank’a katılan Gür, KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2013 – 2017 yılları arasında ise Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret bölümlerinin de dahil olduğu Ticari Bankacılık iş kolundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Gür, Akbank’taki görev süresince Ak Finansal Kiralama’da Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ak Yatırım Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürüttü.

Kaan Gür, 2017 Ekim’de Alternatif Bank’a Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Gür, bankadaki görevlerinin yanı sıra iştirak şirketlerinden Alternatif Lease’de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Alternatif Yatırım’da ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini de sürdürüyordu.

02 Eki 2023 - 11:24 - Ekonomi