Mehmet Büyükekşi İddialarına Nihat Özdemir'den Yanıt! Mehmet Büyükekşi Hangi Takımlı?

Eski hakem Ahmet Çakar, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Fenerbahçe’ye karşı kin beslediğini ve hakemlere baskı yaptığını iddia eden eski bir MHK üyesinin sözlerini aktardı. Bu iddiaları ise eski TFF Başkanı Nihat Özdemir yalanladı. Özdemir, Büyükekşi ile aralarında hiçbir kavga ya da tartışma olmadığını ve Büyükekşi’nin Fenerbahçe’ye karşı bir husumetinin olmadığını söyledi.

Fenerbahçe Çaykur Rizespor maçında Fenerbahçe aleyhine verilen hakem kararlarıyla ilgili TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye yönelik iddialar gündeme bomba gibi düştü. Eski hakem Ahmet Çakar, Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında eski bir MHK üyesinin Büyükekşi ile ilgili çarpıcı sözlerini aktardı. Çakar, eski MHK üyesinin Büyükekşi’nin Fenerbahçe’ye karşı bir kin beslediğini ve hakemlere baskı yaptığını söylediğini belirtti.

Bu iddialara ise eski TFF Başkanı Nihat Özdemir’den yanıt geldi. Özdemir, “Sayın Mehmet Büyükekşi çok iyi bir dostumdur. Zaman zaman kendisiyle futbol üzerine sohbet ediyoruz. Ancak iddia edildiği gibi bir kavga ya da tartışma asla yaşanmadı” dedi. Özdemir, Büyükekşi’nin Fenerbahçe’ye karşı bir husumetinin olmadığını da vurguladı.

Mehmet Büyükekşi Hangi Takımlı?

Beyaz Futbol programında Ahmet Çakar, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Fenerbahçe’ye karşı tutumunu eleştirdi. Çakar, Lale Orta’nın MHK’sinde görev yapan bir arkadaşıyla konuştuğunu ve arkadaşının Büyükekşi’nin Fenerbahçe’nin lehine verilen hakem kararlarına çok sinirlendiğini anlattığını söyledi. Çakar, örnek olarak geçen sezon oynanan Başakşehir-Fenerbahçe maçını verdi.

Çakar, Büyükekşi’nin Galatasaray’ın lehine hata yapıldığında memnun olduğunu ama diğer takımların lehine hata yapıldığında ise MHK üyelerine bağırdığını iddia etti. Çakar, “Bu söylediklerimi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi yalanlayabilir mi? Yalanlayamaz. Ben bunları kimden duydum? Kimle yemek yedim? Hangi restoranda yedim? Hangi saatte yedim? Her şeyi açıklarım. Bana dava açsın bakalım” dedi.

Mehmet Büyükekşi İddialarına Nihat Özdemir'den Yanıt!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun önceki başkanı Nihat Özdemir, şimdiki başkan Mehmet Büyükekşi ile ilgili çıkan iddialara açıklık getirdi. Kendisinin; “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Galatasaray’ın fanatiğidir. Ben başkanlığımda Galatasaray için benimle sürekli tartışıyordu” dediği yönündeki haberleri yalanlayan Özdemir, şöyle konuştu:

“Sayın Mehmet Büyükekşi ile çok iyi bir dostluğumuz vardır. Arada bir futbol hakkında konuşuyoruz. Ama dedikleri gibi bir kavga ya da çekişme hiç olmadı. Böyle dedikodulara cevap vermeye bile gerek yok ama Fenerbahçe Kulübü’nün değerli yöneticilerinin açıklamasını duyunca, bu bilgiyi vermek zorunda kaldım.”

Selahattin Baki'den Açıklama İstiyoruz Çağrısı!

Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki, Çaykur Rizespor maçı sonrasında, “Fenerbahçe Spor Kulübü adına çok dikkat ettiğimiz bir mesele var. Bir medya mensubu, eski TFF başkanı Nihat Özdemir’in, Mehmet Büyükekşi ile ilgili bir iddiada bulunduğunu söyledi. Bunlar doğrulanması gereken iddialar. Fakat şimdiye kadar hiçbir yalanlama gelmedi. Soruyoruz, sayın Büyükekşi bu konuda bir açıklama yapmayı düşünüyor mu?” dedi.

02 Eki 2023 - 14:21 - Spor