İstanbul Büyükşehir Belediyesi Duyurdu! Yerebatan Sarnıcı'nın da Olduğu 4 Müze 100 Gün Ücretsiz!

Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak için yerli ziyaretçilere bugünden itibaren 100 gün süreyle Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni sabah 11.00’e kadar bedava giriş imkanı sunuluyor.

Kültür AŞ, İBB’nin bir iştiraki olarak, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak ve İstanbul’un tarihi zenginliklerini daha çok kişiyle paylaşmak için özel bir kampanya başlatıyor.

İstanbul'da Hangi Müzeler Ücretsiz?

Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları için ‘müze girişi kampanyası’ düzenleniyor. Yerli ziyaretçiler 2 Ekim’den itibaren 100 gün süreyle Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni sabah 11.00’e kadar bedava giriş yapabilecekler.

İstanbul'da Ücretsiz Müzelere Nasıl Gidilir?

En geniş kapsamlı restorasyonuyla korunma altına alınan Yerebatan Sarnıcı; teknoloji ve sanatın tarihle harmanlandığı 1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı; dünyanın ilk tam panoramik müzesi olarak İstanbul’un Fethi’ni ziyaretçilerine yaşatan Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından minyatür eserlerin yer aldığı Miniatürk’te geçerli olan kampanyadan faydalanmak isteyenler, Radar İstanbul üzerinden aldıkları kodu girişte göstermeleri yeterli olacak.

İBB Duyurdu!

İBB Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Abbas, müzelerimizde ücretsiz ziyaret kampanyası düzenlediklerini belirterek, “Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu değeri kutluyor ve yaşatıyoruz. Bu özel kampanya ile Türkiye’nin her yerinden ve İstanbul’dan gelen ziyaretçilerimizi tarihi ve kültürel bir gezintiye çıkarıyoruz. İstanbul’un zengin tarihini ve mirasını daha iyi tanımalarına imkan sağlayarak Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

02 Eki 2023 - 15:59 - Gündem