Ayşenur Arslan Kimdir? Ayşenur Arslan Halk TV'de Ne Dedi? Ayşenur Arslan Tutuklandı Mı?

Ayşenur Arslan, Halk Tv’de yayınlanan Medya Mahallesi adlı programın sunucusu ve gazeteci bir isimdir. Ayşenur Arslan’ın son yayınında Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili kullandığı skandal sözler RTÜK’ün dikkatinden kaçmadı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ayşenur Arslan’ın terörü öven ve ahlaksızca yorumlayan ifadelerine sert tepki gösterdi. Ayşenur Arslan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır gibi soruların yanıtları haberimizde…

Ankara’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak gazeteci Ayşenur Arslan’ın bir TV kanalındaki programda sarf ettiği sözler RTÜK’ü harekete geçirdi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ayşenur Arslan’ın terörü meşrulaştıran ve ahlak dışı yorumlarını kınadı. RTÜK, hem kanal hem de Arslan hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

Ayşenur Arslan Kimdir?

Ayşenur Arslan, 1950 yılında Aydın’da dünyaya geldi. İtalyan Dili ve Edebiyatı okudu ve 1972 yılında mezun oldu. Gazetecilik kariyerine 1974 yılında TRT’de başladı. 1982 yılında Güneş Gazetesi’nde haber müdürlüğü yaptı ancak 2 yıl sonra istifa ederek Nokta Dergisi’ne geçti.

Söz Gazetesi’nde de bir süre çalışan Arslan, Türkiye’nin ilk yerel dergisini çıkardı. Cumhuriyet Gazetesi’nde 1 yıl görev aldıktan sonra Star TV ve ATV’de Ali Kırca ve Mehmet Ali Birand gibi ünlü isimlerle birlikte çalıştı. 8 yıl aradan sonra Star TV’ye geri dönen Arslan, Medya Mahallesi adlı programını CNN Türk’te sürdürdü. Daha sonra Sokak TV’de yer alan Arslan, son olarak Halk TV’de “Medya Mahallesi” programını yaparken RTÜK tarafından inceleme altına alındı.

Ayşenur Arslan Ankara Saldırısı Hakkında Konuştu!

Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili olarak gazeteci Ayşenur Arslan’ın söylediği sözler soruşturmaya neden oldu. Arslan’ın “terör örgütü propagandası yapma” ve “suçu ve suçluyu övme” suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığı öğrenildi.

Ayşenur Arslan Ne Dedi?

Arslan Halk TV’de kendi programında yaptığı açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren teröristin “Belki bombalı olduğunu fark etmemişti. Boşu boşuna ölmeye gelmez insan. Bence Mantıksız, anlamsız, kendini havaya uçurmuş. Ankara’da bir aracı kontak anahtarıyla çalıştıracağına Kayseri’de bir adamı vurarak ‘Hepinize selam olsun. Bombalarımız sırtımızda silahlarımız belimizde ne demek yani…’” demişti.

03 Eki 2023 - 10:36 - Gündem