Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı Ne Zaman? Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı Online Mi?

19 Kasım 2023’te uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı yapılacak. Bu sınav, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için öğretmenlerin kariyer basamaklarını belirleyecek. Sınav, 81 ildeki sınav merkezlerinde saat 10.00’da başlayacak.

“Öğretmenlik Kariyer Basamakları” yazılı sınavı, 19 Kasım’da öğretmenlerin kariyerlerini belirlemek için yapılacak. Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavı online olarak mı gerçekleştirilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, bu sınavın 81 ildeki sınav merkezlerinde yüz yüze yapılacağını açıkladı. Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavı online değil, birebir yapılacak. Öğretmenlik sınav sonuçları ise 30 Kasım’da duyurulacak.

Öğretmen Kariyer Basamakları Sınavı Online Mı Yapılacak?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, 19 Kasım’da online olarak yapılacak. Sınav, Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak ve 13.00’de bitecek. Sınav hem yurt içinde hem de yurt dışında aynı anda uygulanacak. Sınavda 100 adet beş şıklı soru olacak ve sınav süresi 135 dakika olacak. Bu bilgiler, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu’nda güncellendi.

Öğretmen Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınavın online yapılması ve engelli adaylara verilecek tedbirlerin yeniden belirlenmesi sebebiyle, sınav tedbiri isteyen engelli adayların, 11 - 16 Ekim arasında https://basvuru. meb.gov.tr/ internet sitesinden tekrar başvuru yapmaları gerekiyor.

Sınavda sorulan soru ve cevaplar, 20 Kasım’dan itibaren http://www.meb.gov.tr internet sitesinde yayınlanacak. Sınav sonuçları ise 24 Kasım’da aynı sitede duyurulacak. Bu bilgiler, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu’nda güncellenmiştir.

04 Eki 2023 - 10:43 - Ekonomi