1453 Yurt Yönetim Personeli Alımı Yapılacak Mı? GSB Duyurdu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bakanlık yurtlarında görevlendirilmek üzere 1453 yurt yönetim personeli istihdam edecek. Adaylar, e-Devlet sistemi aracılığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı sitesinden elektronik başvuru yapabilecek. GSB yurt personeli alımı için başvuru süresi 1 Kasım 2023 ile 15 Kasım 2023 tarihleri arasında olacak.

Bakanlık yurtlarında 1453 yurt yönetim personeli çalıştırılacak. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“Yurtlarımızda görevlendireceğimiz 1453 Yurt Yönetim Personeli alım sürecimiz başlıyor. Detaylar yakında Resmi Gazete’de ve gsb.gov.tr sayfamızda olacak. Hayırlı olsun.”

GSB 1453 Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman?

Adaylar, 06 Ekim 2023 (00.00) – 10 Ekim 2023 (17.00) tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı sitesinden elektronik başvuru yapacaklardır. Adaylar, "III- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER" bölümünde belirtilen belgeleri, başvuru sisteminde istenilen yerlere ve formatta yükleyeceklerdir.

Başvurular, sadece Kariyer Kapısı sitesi üzerinden kabul edilecektir. Posta yoluyla veya şahsen yapılan veya bu duyuruda belirtilen esaslara uymayan başvurular geçersiz sayılacaktır. Adaylar, başvuru işleminin doğru, tam ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından kendileri sorumlu olacaktır.

GSB Yurt Yönetim Personel Başvuru Şartları

Adayların başvuru yapabilmeleri için son başvuru gününe kadar aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7. alt bentlerindeki şartlara uygun olmak,
 • Başvuru tarihinin son gününde 18 yaşından büyük olmak,
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
 • 2022 yılı KPSS sınavına katılmış ve belirtilen puan türünde en az 60 (altmış) puan almış olmak,
 • Tercih edeceği her grup için yukarıdaki tabloda belirtilen niteliklere sahip olmak,
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışırken görevden veya meslekten atılmamış olmak,
 • Sözleşmeli personel olarak çalışırken sözleşme ihlali nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi sonlandırılanlar veya sözleşme süresi içinde sözleşmeyi tek taraflı iptal edenlerin, sözleşme iptal tarihinden itibaren bir yıl geçmiş olmak,
 • Görevini sürekli yapmasına engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,
 • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
 • Arşiv araştırması sonucu olumlu çıkmak.

1453 Yurt Yönetim Personel Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Adayların, başvurdukları grup ve il için aşağıdaki belgeleri (iki yüzlü belgelerin ön ve arka yüzleri) sisteme yüklemeleri zorunludur.

 • Yükseköğretim kurumlarından mezun olan ve eşdeğerlik belgesine sahip olan adaylar için YÖK’ten alınmış eşdeğerlik belgesi veya yurt dışında eğitimini tamamlayan adaylar için YÖK’ten alınmış denklik belgesi,
 • Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak çalışırken kurumlarınca sözleşmesi sonlandırılan ya da sözleşmesini tek taraflı iptal eden aday.

04 Eki 2023 - 11:19 - Gündem