İmam Seyfullah Akyiğit Kimdir? Seyfullah Akyiğit Nereli? Seyfullah Akyiğit Ne Dedi?

Seyfullah Akyiğit, Konya’daki bir camide Diyanet’e bağlı olarak imamlık yapan birisidir. Ancak yaptığı bir konuşma nedeniyle Diyanet tarafından soruşturulmaya başlandı.

Seyfullah Akyiğit, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın soruşturma açtığı son imam oldu. Akyiğit, Konya’da bir camide imamlık yapıyordu. Sosyal medyada paylaşılan konuşmaları nedeniyle eleştirilmişti.

Seyfullah Akyiğit Kimdir? İmam Seyfullah Akyiğit Ne Dedi?

Seyfullah Akyiğit, Konya’da bulunan Tahir Büyükkörükçü Camii’nde vaaz veren bir genç imamdır. Ancak son konuşması toplumda büyük tepki uyandırdı.

Hatay’daki deprem sırasında yaşanan bir olayı anlattığını söyleyen Akyiğit, “Cenazeleri yıkıyorduk, aradan 3-5 hafta geçmişti, tabii cenazeler kokmaya başlamıştı. Bir tane cenaze çıktı ki, hiçbir pislik yok, hatta mis gibi koku yayılıyor. Araştırdık, öğrendik, Suriyeli bir kardeşimizmiş” dedi.

Seyfullah Akyiğit Tutuklandı Mı?

Seyfullah Akyiğit, Konya’da Tahir Büyükkörükçü Cami’nde imamlık yapan bir isimdir. Hatay’daki depremle ilgili söyledikleriyle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, imamla ilgili inceleme başlattığını açıkladı.

Akyiğit, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan bir imam olarak, “Hatay’da deprem oldu biliyorsunuz, oradaki hoca arkadaşlarımız yaşadıkları şeyi şöyle anlatıyorlar” diyerek başladığı ve Tahir Büyükkörükçü Cami’nin YouTube kanalında ve Instagram hesabında paylaşılan konuşmasında, “3-5 hafta geçti, cenazeleri yıkıyoruz, tabii cenazeler kokmaya başladı. Bir tane cenaze çıktı ki, hiçbir pislik yok, hatta mis gibi koku yayılıyor. Araştırdık, öğrendik Suriyeli bir kardeşimizmiş” ifadelerini kullanmıştı.

04 Eki 2023 - 12:38 - Gündem