Green Card Nedir? Green Card Başvuru Şartları? Green Card Başvuru Tarihleri

ABD DV Lottery 2025 Green Card başvuruları, ABD’de yaşama ve çalışma izni almak isteyenler için büyük bir fırsat. Green Card başvuruları, her yıl Ekim ve Kasım aylarında “dvprogram.state.gov” adlı internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Bu yıl Green Card başvuruları, 4 Ekim ile 7 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. İşte 2023 Green Card başvuru ekranı ve detayları…

ABD’de yaşama ve çalışma izni almak isteyenler için ABD DV-2025 Green Card başvuruları devam ediyor. Green Card başvuruları, 4 Ekim Çarşamba günü saat 19:00 itibarıyla açıldı ve 7 Kasım Salı günü bitecek. ABD’de yeni bir hayat kurmak isteyenler başvurularını “dvprogram.state.gov” adlı internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecekler. İşte 2023 ABD DV-2025 Green Card başvuru ekranı ve şartlarına ilişkin bilmeniz gerekenler…

Green Card Başvuru Nasıl Yapılır?

Green Card başvurularında en önemli noktalardan birisi, resmi olmayan hesaplardan uzak durmak. Başvurular sadece https://dvprogram.state.gov/ adresi üzerinden yapılıyor. Adaylar formu İngilizce olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı.

Green Card başvuru ekranı için tıklayınız.

Green Card Başvuru Ücreti?

Green Card başvurusu DV Lottery sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapılıyor. Green Card başvuru şartlarından birisi, son 5 yıl içerisinde uzmanlık ve deneyim isteyen bir işte en az 2 yıl çalışmış olmak.

Green Card Ne İşe Yarar?

Green card, Amerika’da sürekli olarak yaşama (ikamet etme) ve çalışma hakkı sağlayan bir kimlik belgesidir. Amerika Green Card resmî olarak Yasal Daimi İkametgâh Kartı veya Form I-551 olarak adlandırılıyor.

Green Card Başvuru Tarihleri

Green Card başvuruları, 4 Ekim Çarşamba günü Türkiye saati ile 19:00 itibarıyla başladı ve 7 Kasım Salı günü Türkiye saati ile 19:00 itibarıyla sona erecek. Green Card başvurularında pasaport zorunluluğu kaldırıldı. Başvurmak isteyen adaylar pasaportlarını yenilemeden kura çekimine girebilir.

Green Card Başvuru Şartları

Green Card başvuruları 4 Ekim tarihi itibariyle açılacak olan Green Card için resmi bir başvuru şartı henüz açıklanmadı. Geçen seneki Green Card başvuru şartları ise şunlardı;

  • Amerika, Green Card başvurusunda bulunan kişilerin lise veya dengi bir okuldan mezun olmalarını gerektiriyor.
  • ABD Green Card başvurusunda bulunan kişiler son 5 yıl içerisinde uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işte en az 2 yıl çalışmış olmalıdır.
  • Green Card başvurusuna katılmak isteyenler belirtilen tarihler arasında kura çekimine katılmalıdır.
  • ABD Green Card başvurusunda bulanacak kişiler sadece 1 kez başvuru hakkına sahiptir. Aynı kişi adına birden fazla başvuru yapılması durumunda kişinin tüm başvuruları geçersiz sayılır. - Amerika Green Card başvurusu yapılırken kişiye ait bilgiler, vatandaşı olunan ülkeye ilişkin bilgiler ve varsa eş ve çocuklara dair bilgiler sunulmalıdır.
  • 18 yaşından küçük kişiler ebeveynlerinin denetiminde başvuru yapabilirler.
  • Başvuru sonrasında verilen numara mutlaka korunmalıdır.
  • İstenilen fotoğraf ölçüleri birebir tutmalıdır.

Green Card Nedir?

Green Card (Yeşil Kart), ABD hükümetinin gerekli şartları sağlayan kişilere verdiği ve size bir Amerikan vatandaşı gibi yaşama hakkı tanıyan göçmen vizesidir. Green Card başvurusu onaylandıktan sonra Amerika’da oturabilir, eğitim alabilir ve çalışabilirsiniz.

05 Eki 2023 - 10:23 - Gündem