Dursun Özbek Kimdir? Dursun Özbek Nereli? Dursun Özbek Mal Varlığı?

Spor gündemine dair yorumları ile ilgi çeken Dursun Özbek, izleyicilerin ilgisini çekti. Dursun Özbek kimdir, nereli, kaç yaşında? Dursun Özbek’in biyografisi ve hayatı hakkında neler biliyoruz? Dursun Özbek kimdir?

Dursun Özbek kimdir, sorusunun cevabı merak edilen konular arasında bulunuyor. Katıldığı programlarda ilgi çeken çarpıcı yorumları ve tespitleri ile Dursun Özbek hakkında araştırmalar yapılıyor. Dursun Özbek kimdir? Dursun Özbek nereli, kaç yaşında? Dursun Özbek hayatı ve biyografisi nedir? İşte haberimizde detaylar…

Dursun Özbek Kimdir?

Dursun Aydın Özbek 25 Mart 1949 yılında Şebinkarahisar'da doğan Türk iş adamı, 36. Galatasaray SK başkanıdır. Galatasaray Lisesi ve İTÜ Makina Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Otomotiv sektöründe 1974 yılından beri çalışan Özbek, 1988 yılından beri de turizm sektöründe Nippon ve Point Hotel zincirleriyle İstanbul ve Ankara’da, Kimeros ve Mabiche otelleriyle de Antalya’da hem yatırım hem de işletme yapmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibidir.

Dursun Özbek ve Galatasaray

Dursun Özbek, 2011 yılında Ünal Aysal’ın yönetiminde yer almak istedi ancak o yılki kulüp aidatını unuttuğu için yönetim kurulu listesinden çıkarıldı. 2014 yılında Duygun Yarsuvat’ın başkanlığında Galatasaray SK Yönetim Kurulu’na girdi ve başkan yardımcısı oldu. 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı’nda 2800 oyla Galatasaray’ın 36. Başkanı seçildi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın 11 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı toplantıda Kulüpler Birliği Başkanlığı’na getirildi.

20 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nda rakibi Mustafa Cengiz’e karşı kaybetti. Galatasaray Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Başkanlığından ayrıldı.

Yeniden aday olan Özbek 26 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Galatasaray 101. olağan genel kurulunda Özbek 1361 oy alarak seçimi ikinci sırada bitirdi.

Dursun Özbek'ten Ali Koç'a Yanıt!

“Ali Koç Sözcü TV’de açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Divan Başkanı Uğur Dündar programın sunucusu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise konuğuydu. Ali Koç’un söylediklerinden çok bu programın formatına bakmak lazım. Bugüne kadar sayın başkan tek başına çıkıp görüşlerini anlatıyordu. Dün akşamki program bana Hacivat-Karagöz orta oyununu anımsattı. Hacivat-Karagöz’de her şey önceden planlanmıştır, belli sözleri vardır. Dün akşamki program da öyle oldu. Ardı arkası kesilmeyen ithamlar, iftiralar peşi sıra geldi. Ben artık bunun bir Hacivat-Karagöz oyunu düzeyine indiğini düşünüyorum ve daha fazla söylenecek bir şey kalmadığını düşünüyorum.”

05 Eki 2023 - 11:50 - Spor