Kuruluş Osman Yeni Sezon Oyuncuları? Kuruluş Osman 5. Sezon!

ATV’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman 5. sezonuyla ekranlara dönüyor. Yeni sezonda dizinin oyuncu kadrosuna 13 yeni isim katılıyor. Burak Özçivit’in başrolünü oynadığı dizide, yeni sezonda ‘Yunus Emre’ karakteri de yer alacak. İşte, dizinin hayranlarını heyecanlandıran Kuruluş Osman 5. sezon oyuncuları!

ATV’nin her Çarşamba akşamı izleyicileri ekran başına kilitleyen dizisi Kuruluş Osman’ın yeni sezonu için 13 yeni isim açıklandı. Bafeus Zaferi’nden sonra geçen yılları anlatacak olan dizide, yeni karakterler de hikayeye dahil olacak. İşte, Kuruluş Osman 5. sezon oyuncu kadrosu!

Kuruluş Osman 5. Sezon Oyuncuları

Bozdağ Film’in yapımını üstlendiği dizinin yeni sezonunda Burak Özçivit (Osman Bey) başrolde olmaya devam ediyor.

Osman Bey’in çocukları artık büyük, beylik için hazır. Osman Bey de Bursa hayali için yeni fetihlere yelken açacak. Malhan Hatun, Yıldız Çağrı Atiksoy’un hayat verdiği karakter, Osman Bey’in bu mücadelesinde destekçisi olacak. Osman Bey, Bursa’yı fethetmek için sefere çıkacak.

Dizinin oyuncu kadrosu da yeni sezonda güçleniyor. Burak Özçivit’in yanı sıra; Emre Bey, Mirza Bahattin Doğan, Gökhan Atalay, Sevil Akı, Emre Dinler, Ö. Faruk Aran, Leya Kırşan, Ecem Sena Bayır, R. Aybars Düzey, Belgin Şimşek, Tezhan Tezcan, Murat İnce ve Selim Makaroğlu dizide yer alacak.

İşte dizinin yeni sezonunda rol alacak oyuncular ve canlandıracakları tarihi kişiler:

  • Orhan Bey: Emre Bey, Osman Bey’in oğlu Orhan Bey’i oynayacak. Babasının izinden giden Orhan Bey, Karacahisar Beyliği için en büyük umut olacak. Orhan Bey, savaşın sadece kılıçla değil zekâyla da kazanılabileceğini biliyor ve birçok düşmanını yeniyor.
  • Yakup Bey: Mirza Bahattin Doğan, Germiyanoğulları Beyliği’nin lideri Yakup Bey rolünde olacak. Yakup Bey, Türk ve İslam birliği için çalışan siyasi bir dehadır. Yakup Bey’in en büyük arzusu devlet kurmak, sultan olmaktır. Bunun için sarayını bilginlerle doldurur. Ordusunu kuvvetlendirir. Bir zaman sonra Anadolu’nun hükümdarı Selçuklu Devlet’iyle eşit güce ulaşır.
  • Yunus Emre: Yunus Emre, Anadolu’nun büyük alimlerinden biridir. Şiirleriyle Anadolu insanının kalbine dokunmuştur. Yunus Emre’nin hayatı, Kayı boyuyla kesişecektir. Osman Bey, onun sayesinde kuracağı devletin temellerini görecektir. Osman Bey ve oğlu Orhan Bey, zor zamanlarında Yunus Emre’nin manevi rehberliğinden yararlanacaklardır.
  • Saadet Hatun: Sevil Akı, Yakup Bey’in eşi Saadet Hatun rolünü üstlenecek. Saadet Hatun, güç tutkusuyla yaşayan bir kadındır. Germiyanoğlu Bey’i ile evlenmek onun için büyük bir şereftir. Saadet Hatun’un hayatının merkezinde tek oğlu Şehzade Mehmet ve kızı Gonca Hatun vardır.
  • Mehmet Bey: Emre Dinler, Yakup Bey’in oğlu Mehmet Bey rolüne hayat verecek. Mehmet Bey, hırslarına yenik düşmüş bir karakterdir. Osmanoğullarını kendine en büyük düşman olarak görür ve Orhan’ın sahip olduğu her şeyi elinden almak ister.
  • Alaeddin Bey: Ömer Faruk Aran, Alaeddin Bey rolünü oynayacak genç oyuncu. Alaeddin, dedesi Edebalı’nın öğrencisi olup ahilerden ve annesinden de silah sanatını öğrenmiştir. Silah ustası olan Alaeddin, aynı zamanda çevik bir savaşçıdır. Kendinden daha güçlü rakiplerine karşı fiziksel yeteneklerini kullanmayı bilir.
  • Fatma Hatun: Fatma Hatun, Osman Bey’in gizli saklı işlerini bilen bir karakterdir. Ağabeylerine çok düşkün olan Fatma Hatun, ailesinin meseleleriyle yakından ilgilenir. Leya Kırşan, Fatma Hatun rolüyle karşımıza çıkacak.
  • Vasilis: Rıdvan Aybars Düzey, dizide Türk düşmanı Vasilis karakterini canlandıracak. Vasilis, manastır hayatında Türklere karşı nefretle yetişmiştir. Türklere karşı bitmeyen bir intikam duygusu taşımaktadır. Hedefi Türklerin yazdığı destanlara son vermektir.
  • Gonca Hatun: Gonca Hatun rolüne Belgin Şimşek hayat verecek. Gonca Hatun, Yakup Bey’in kızıdır. Babası Yakup Bey’e bağlıdır. Devletinin refahı ve saadeti için her şeyi yapar. Bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz.

05 Eki 2023 - 16:36 - Yaşam