Şenol Güneş Neden Beşiktaş'tan İstifa Etti? Şenol Güneş Açıklama!

Teknik Direktör Şenol Güneş, Beşiktaş’ta görevinden ayrılarak, futbolcularla helalleşti. Beşiktaş yönetimi, Güneş’in istifasını onayladı ve olağanüstü seçimli genel kurul kararı aldığını duyurdu.

Teknik direktör Şenol Güneş, Beşiktaş’ın UEFA Konferans Ligi’nde Lugano’ya yenildiği maçın ardından görevinden ayrıldı.

Şenol Güneş İstifa Mı Etti?

Şenol Güneş’in ayrılığı hakkında Beşiktaş yönetiminden açıklama:

"Lugano maçı sonrası Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile görüşen Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Beşiktaşımızın yararı için bir kan değişikliğine gidilmesi gerektiğini, Kulübümüzün ve takımımızın alacağı her karara saygı göstereceğini belirtmiştir. Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, bugün itibarıyla görevini bırakmıştır. Şenol Güneş’e Kulübümüze verdiği hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.”

Beşiktaş'tan Açıklama!

Beşiktaş, aralık ayının başına kadar Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapma kararı aldığını duyurdu. Siyah-Beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulumuz, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı düzenlenmesine karar vermiştir. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın ne zaman yapılacağı önümüzdeki hafta yapılacak basın toplantısında açıklanacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz” denildi.

Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Kim Olacak?

Şenol Güneş, istifa dilekçesini yönetime verdi ve sabah idmanına katılmayarak oyuncularla helalleşti. Beşiktaş’ın İstanbulspor ile yapacağı maçta teknik sorumluluğu Burak Yılmaz’ın üstleneceği öğrenildi.

06 Eki 2023 - 12:30 - Spor