Ayhan Şengüler Kimdir? Ayhan Şengüler Hangi Cemaatten?

Twitter’da Ayhan Şengüler tutuklansın hashtag’i ile gündeme gelen olay nedir? Ayhan Şengüler kimdir? Ayhan Şengüler nereli? Ayhan Şengüler ne iş yapıyor?

X’de Ayhan Şengüler isimli kişi için korkunç iddialar ortaya çıktı. Kuran’a Hizmet Vakfı’nın sorumlusu olan Ayhan Şengüler’in, 4 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Cinsel istismar, raporla belgelenmesine rağmen Ayhan Şengüler’in dosyası kapatıldığı bildirildi. Ayhan Şengüler’in eşi ve 4 yaşındaki kızının annesi H.Ş., davanın kapanmasına itiraz ederek “Ayhan Şengüler, bana vakıfta tecavüz etti ve zorla evlendirdi” dedi.

Ayhan Şengüler Kimdir?

Ayhan Şengüler ismi Twitter’da gündem olan bir sosyal medya fenomeni ve youtuber değil, bir cinsel istismar ve cinayet zanlısıdır. 4 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu ve başka çocuklara da tecavüz ettiği iddia edilen Ayhan Şengüler’in dosyası kapatıldığı ortaya çıktı. Ayhan Şengüler’in eşi ve 4 yaşındaki kızının annesi H.Ş., davanın kapanmasına itiraz ederek “Ayhan Şengüler, bana vakıfta tecavüz etti ve zorla evlendirdi” dedi.

H.Ş., verdiği ifadede şunları söyledi:

"Ayhan Şengüler ile 2017 yılında evlendik. D.Ş. isimli 4 yaşında bir kızımız var. Boşanma sürecindeyiz. Evlenmeden önce eşim, Kuran’a Hizmet Vakfı’nın Ümraniye Ihlamurkuyu’daki yerinde bana tecavüz etti ve sonra ailemin zoruyla evlenmek zorunda kaldım. Evlendikten sonra bana yaptıklarını birine söylersem kızıma da yapacağını tehdit ediyordu. Bunları bir yıl önce savcılığa anlattım ve bu olaylar soruşturma aşamasında.

Kızım bir süre önce babasının vücuduna dokunduğunu anlattı. Ben inanmak istemedim. Kızım küçük diye söylediklerinin doğru olmadığını düşündüm. Kızım Sosyal Hizmetler’de takip ediliyor. Görevli doktor, kızımın istismar olayını kendisine anlattığını söyledi. Kızımın, babasının vücudunun özel yerlerini ellediğini ve dövdüğünü anlattı ve beni Çocuk Büro Amirliği’ne yönlendirdi. Kızıma cinsel istismarda bulunan Ayhan Şengüler’den şikayetçiyim ve davacıyım."

Ayhan Şengüler Hangi Cemaatten?

4 yaşındaki D.Ş., babası H.Ş. polise ifade verdikten sonra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. D.Ş. ile konuşan uzmanlar ve pedagoglar, “D.Ş., babasının kendisine vurduğunu, başına darbe indirdiğini anlattı. Babasının giysilerini çıkartıp özel yerlerine dokunduğunu, acı duyduğunu, babasına ‘dur’ dediği halde babasının durmadığını söyledi” diyerek çocuğun hem şiddete hem de istismara uğradığını rapor ettiler. Raporda, çocuğun söylediklerinin uyumlu olduğu vurgulandı.

06 Eki 2023 - 13:47 - Gündem