Özgür Çelik Kimdir? Özgür Çelik Alevi Mi?

Özgür Çelik, sosyal medyada ilgi gören ve sorgulanan bir isim haline geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan Özgür Çelik, 342 delege tarafından seçilerek CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı seçildi. Özgür Çelik’in yaşamı ve mesleki kariyeri birçok kişi tarafından araştırılıyor. Özgür Çelik hakkında merak edilenler nelerdir? Yeni CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’in yaşı, eğitimi ve görev aldığı yerler nelerdir?

Özgür Çelik, sosyal medyada sorgulanan CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı oldu. 38. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde, 342 delege tarafından seçilen Özgür Çelik’in yaşamı ve mesleki kariyeri ilgi görüyor. Özgür Çelik kimdir, nerede çalıştı, kaç yaşında?

Özgür Çelik Kimdir?

Özgür Çelik, 1981 yılında Sivas’ta doğdu. Eğitim sektöründe 20 yıllık deneyime sahip bir kurumun sahibi ve yöneticisidir.

İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Çalışmaları alanlarında iki ayrı yüksek lisans yaptı.

2015-2018 yılları arasında CHP Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 ve 2019 yıllarında yapılan CHP Bahçelievler İlçe Kongreleri’nde iki kez İlçe Başkanı seçildi.

Öğrencilik yıllarından beri demokratik kitle örgütlerinin içinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşlarında başkanlık, yöneticilik ve başkan vekilliği gibi görevler üstlendi.

2013-2017 yılları arasında ŞEDEF Başkan Vekili olarak çalıştı. Ayrıca İSKEF ve TÜSEKON’un kurucu üyelerinden biri oldu. Motosiklet sürmeyi, futbol oynamayı, seyahat etmeyi seven Çelik, şu anda CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

İstanbul İl Başkanı Kim Oldu?

CHP İstanbul 38. Olağan İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Kongrede, CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı seçilmek için Cemal Canpolat ve Özgür Çelik yarıştı. Oylama sonucunda, Çelik 342, Canpolat 310 oy aldı.

Böylece, Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildi. Kongrede ayrıca, yönetim ve disiplin kurulları ile kurultay delegelerinin asil ve yedek üyeleri de seçildi.

09 Eki 2023 - 10:18 - Siyaset