Ahmet Büyükgümüş Kimdir? Ahmet Büyükgümüş Eğitimi?

Ahmet Büyükgümüş, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinde Yalova’dan AK Parti Milletvekili seçilen bir siyasetçidir. Ahmet Büyükgümüş biyografisi şöyle...

Ahmet Büyükgümüş, yeni MYK listesinde adı geçen bir siyasetçidir. Peki, Ahmet Büyükgümüş kimdir?

Ahmet Büyükgümüş, 1990 yılında Yalova’da doğdu. İlköğretimini Yalova’da bitirdi. 2009 yılında İstanbul Sosyal Bilimler Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümüne kaydoldu. 2014 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2014-2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi Araştırmacı Yetiştirme Programını da bitirdi.

2016-2018 yıllarında İngiltere’de SOAS University of London’da akademik araştırmalarına devam etti. “Soğuk Savaş Sonrası NATO” başlıklı teziyle SOAS Uluslararası Siyaset Programından ikinci yüksek lisans derecesini aldı ve Türkiye’ye dönerek Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde Doktora eğitimine başladı. SETA Ankara, Kahire ve Washington DC ofislerinde staj programlarına katıldı.

Akademik çalışmalarının yanında AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi olarak üç dönem çeşitli siyasi görevlerde bulundu. Ayrıca Yalova Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığını yaptı. 11 Mayıs 2018’de yapılan Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresinde Gençlik Kolları Genel Başkanı seçildi.

İngilizce, Fransızca ve orta düzeyde Arapça bilen Ahmet Büyükgümüş, 2015 yılından bu yana Reyyan Büyükgümüş ile evlidir.

09 Eki 2023 - 12:54 - Siyaset