Haluk Akakçe Neden Öldü? Haluk Akakçe Kimdir?

Haluk Akakçe, çağdaş sanat dünyasının tanınmış bir sanatçısıydı. Haluk Akakçe kimdir, nereliydi? Haluk Akakçe nasıl öldü, hastalığı neydi? İşte bu soruların cevapları...

Haluk Akakçe, çağdaş Türk sanatının tanınmış bir ismiydi. Haluk Akakçe kimdir, nereliydi? Haluk Akakçe nasıl öldü, hastalığı neydi? Bu soruların cevaplarını haberimizde okuyabilirsiniz.

Haluk Akakçe Kimdir?

Haluk Akakçe, 1970 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra ABD’ye gitti ve Chicago Sanat Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. Bir yıl da Londra’daki Royal College of Art’ta eğitim gördü. Video, ses ve dijital sanat alanlarında çalışmalar yaptı. 2000 yılında New York’a taşındı ve uluslararası alanda tanınmaya başladı. Çalışmaları dünyanın pek çok ülkesinde sergilendi ve koleksiyonlara dahil edildi.

Haluk Akakçe, aslen Ankara doğumluydu. Ancak uzun yıllar ABD’de yaşadı ve çalıştı. Son dönemde ise İstanbul’da bulunuyordu.

Haluk Akakçe Neden Öldü?

Akciğer kanseri tedavisi gören çağdaş sanatçı Haluk Akakçe, 53 yaşında vefat etti. Sanatçının ölüm haberi, yakınlarını ve sanat dünyasını üzdü. Akakçe, kısa bir süre önce Instagram hesabından komadan çıktığını ve hayata döndüğünü şu sözlerle paylaşmıştı:

“RUHLAR EVINDEN DÖNÜŞ. Nasil tanımlanır bilemediğim. Kocaman karanlık komadadan 9 günlük AH nin. Yetenekli ekibinin mucizevi çabalarıyla geri döndüm. Hepinizi seviyorum.”

10 Eki 2023 - 11:36 - Gündem