2032 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye'de Yapılacak!

Türkiye ve İtalya, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı (EURO 2032) düzenlemek için tek aday olarak ortak başvuru yaptı. UEFA, bu 2 ülkeyi şampiyonanın ev sahipleri olarak ilan etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve İtalya Futbol Federasyonu, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı (EURO 2032) birlikte düzenlemek için UEFA’ya sunum yapmak üzere Nyon’daki merkezlerine gitti. Türkiye ve İtalya, şampiyonanın ev sahipliği için tek aday olarak ortak başvuru yaptı.

2032 Avrupa Futbol Şampiyonası Nerede Yapılacak?

Türk ve İtalyan heyetlerinin UEFA’ya yaptıkları sunumların sonrasında UEFA Yönetim Kurulu bir araya geldi. Toplantı sonucunda UEFA, EURO 2028 ve EURO 2032’nin ev sahiplerini duyurdu.

UEFA’nın açıklamasına göre; EURO 2028’i Birleşik Krallık VE İrlanda Cumhuriyeti’nin ortaklığı düzenleyecek.

EURO 2032 için de tek aday olan Türkiye ve İtalya’nın ortaklığına ev sahipliği verildiği resmen ilan edildi.

2032 Avrupa Şampiyonası İçin TFF Açıklama Yaptı!

TFF, şu açıklamayı yaptı:

"EURO 2032’yi düzenleme şerefini bize verdiği için UEFA’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ortak bir Akdeniz kültürüne sahip iki ülke olarak, futbol tarihine kalıcı bir iz bırakacak ve yeni dostluklar oluşturacak en iyi Avrupa Şampiyonası’nı gerçekleştirmek için güçlerini birleştirdi.

Önümüzdeki yıllarda İtalya ve Türkiye, “Play as One” sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi, büyük bir heyecan ve sadakatle çalışarak 2032 yılına kadar seyircilere en yüksek seviyede Avrupa Şampiyonası tecrübesini sunmak için sıkı bir iş birliği içinde olacaktır."

10 Eki 2023 - 14:43 - Spor