En Beğenilen Siyasetçiler Kim? MetroPOLL Anket Sonuçlarını Açıkladı!

MetroPoll Araştırma, siyasetçilerin ne kadar beğenildiği anketinin sonuçlarını paylaştı. MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama dikkat çekti.

Türkiye, son zamanların en çalkantılı seçimini atlattıktan sonra süreçte araştırma yapan anket şirketlerinin neredeyse tamamı yanılmıştı. Anketlere güvenin tekrar tartışıldığı dönemde şirketler yerel seçim anketlerini de paylaşmaya başladı. MetroPoll Araştırma ise siyasetçilerin ne kadar beğenildiğini araştırdığı anketin sonuçlarını duyurdu. Ankette AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geride bırakan isim dikkatleri üzerine çekti.

En Beğenilen Siyasetçi Belli Oldu!

“Bu tabloya dikkatle bakın önümüzdeki yıllar bu araştırma bulgusunun içeriğini çok konuşacak Türkiye.” diyerek paylaştığı araştırmanın sonucuna göre Türkiye’de Hakan Fidan en çok beğenilen siyasetçi. Hakan Fidan’ın beğeni düzeyi yüzde 45,8.

Erdoğan Kaçıncı Sırada?

Paylaşılan araştırma sonucuna göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beğeni düzeyi yüzde 45,4. Bu oran, Hakan Fidan’ın beğeni düzeyinden yüzde 0,4 daha düşük.

Bayraktar'da Listede Yerini Aldı!

Sümeyye Erdoğan ile evlenen ve aslında siyasetçi olmayan Selçuk Bayraktar, ankette üçüncü sırada çıktı. Bayraktar’ın beğeni düzeyi yüzde 43,7 olarak belirlendi.

İmamoğlu Dördüncü Sırada!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 40,1’lik beğeni düzeyi ile listenin dördüncü sırasında bulundu. İmamoğlu, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde İstanbul’u kazanarak büyük bir başarı elde etmişti. İmamoğlu, halkın desteğini kazanmak için birçok projeye imza attı.

"Değişim" Çağrısı Yapan Özel'de Listede!

CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel’in ne kadar beğenildiği yüzde 39,1 olarak belirlendi. Özel, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı genel başkanlığa aday olmuştu. Özel, CHP’nin Meclis’teki çalışmalarında önemli bir rol oynamıştı.

Ekonomi Bakanı da Üstlerde!

Hazine ve Maliye Bakanı olarak büyük umutlarla atanan Mehmet Şimşek, ankette yüzde 37,1 ile altıncı sırada çıktı. Şimşek, ekonomideki sorunları çözmek için bir dizi tedbir açıklamıştı. Şimşek, enflasyonu düşürmek, büyümeyi canlandırmak ve bütçe dengesini sağlamak için çalıştığını söylemişti.

Devlet Bahçeli İlk 10'daki Yerini Koruyor!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ne kadar beğenildiği yüzde 35,2 olarak belirtildi. Bahçeli, ankette yedinci sırada bulundu. Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın kurucu ortağı olarak AKP ile iş birliği yapmıştı. Bahçeli, milliyetçi ve muhafazakar seçmenlerin oylarını almaya çalışmıştı.

Bir Bakan Daha Listede!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile gündeme geldi. Yerlikaya’nın ne kadar beğenildiği yüzde 32,8 olarak duyuruldu. Yerlikaya, ankette sekizinci sırada çıktı.

Seçim Sonrası Düşüş Yaşadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ne kadar beğenildiği yüzde 32,3 olarak belirtildi. Kılıçdaroğlu, ankette dokuzuncu sırada çıktı. Kılıçdaroğlu, CHP’yi uzun yıllardır yönetiyor ve muhalefetin sesi olmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu, birçok seçimde AKP’ye karşı kaybetmesine rağmen partisindeki liderliğini koruyor.

Babacan, Akşener'i Geçti!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ne kadar beğenildiği yüzde 29 olarak duyuruldu. Babacan, ankette onuncu sırada bulundu. Babacan, AKP’den ayrılarak yeni bir parti kurmuştu. Babacan, ekonomi, demokrasi ve adalet konularında alternatif bir siyaset sunmaya çalışıyor. Babacan, seçmenlerin ilgisini çekmek için birçok röportaj ve programda yer alıyor.

2023 Seçimi Akşener'i Geriye Düşürdü!

Son zamanlarda yükselen sesiyle sıkça tepki çeken İYİ Parti lideri Meral Akşener’in popülaritesi de bu durumdan etkilendi. Akşener, yüzde 27,6’lık bir beğeni oranıyla on birinci sıraya geriledi.

MetroPOLL araştırma şirketinin yapmış olduğu "en beğenilen siyasetçiler" anketinin görseli:

10 Eki 2023 - 16:24 - Gündem