TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'nda Kavga Çıktı! Veli 3 Öğretmen'e Saldırdı!

Beylikdüzü’nde bir veli, disiplinsiz davrandığı için kurula sevk edilen öğrencinin okuluna gelip öğretmenlere saldırdı. 3 öğretmen darp raporu alarak şikayetçi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ise olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu.

Beylikdüzü’nde bir okulda, bazı öğrencilerin disiplinsiz davranışı sebebiyle 5 Ekim Perşembe günü Davranışları Değerlendirme Kurulu karar aldı.

Öğrencilere yaptırım uygulanmasına karar verilen kurul toplantısının sonrasında bir öğrencinin velisi ve yakınları okula gelerek öğretmenlere saldırdı. Saldırıda öğretmenler odasındaki eşyalar da hasar gördü.

Olay esnasında okuldaki diğer öğrenci ve öğretmenlerin yaşadığı korku güvenlik kamerasına yansıdı. Milli Eğitim Bakanlığı da olayla ilgili olarak açıklama yaparak inceleme ve soruşturma başlattığını bildirdi.

Eğitim-Bir-Sen Olayla İlgili Açıklama Yaptı!

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Yusuf Sabaz, okul önünde yaptığı açıklamada, bu olayın bir akran zorbalığı sonucu yaşandığını belirtti.

Sabaz, “Bir grup öğrenci, bir başka öğrenciye akran zorbalığı yapıyorlar. Öğretmen arkadaşlar bunu fark ediyor ve bu öğrenciler hakkında disiplin işlemi uyguluyorlar. Bu disiplin işlemi nedeniyle ortaya çıkan dedikodularla veli okula geliyor, öğretmen odasına dalıyor, odayı altüst ediyor. Devlet malına zarar veriyor, bilgisayarları, sandalyeleri, masaları kırıp döküyor.” diye konuştu.

Sabaz, öğretmenlerin saldırıya uğradıklarını ve darp raporu aldıklarını belirtirken, olayın yasal ve adli olarak takip edileceğini vurguladı. Sabaz, şunları söyledi:

“Bu konuda kesinlikle bir tutuklama kararı çıkması lazım. Bu kadar öğrencinin bulunduğu bir yerde, öğretmenlere bu şekilde şiddet uygulayıp, saldırdıktan sonra acaba öğretmen arkadaşlarımız ne kadar sürede psikolojilerini toparlayacaklar da bu çocuklara yararlı olacaklar? 3 öğretmen arkadaşımız zarar gördü ve oda perişan oldu. Daha önce de böyle şeyler yaşadık ama bu kadar aşırısı gerçekten çok nadir. Artık bir şeyleri zorla çözmeye çalışmaktan vazgeçmeliyiz. Bir gün hastanelerde, sağlık merkezinde, bir gün okullarda, çocukların olduğu bir yerde bütün bu öğretmenlerin aylarca motivasyonlarını kaybedeceğiz.”

11 Eki 2023 - 13:43 - Gündem