Nazif Yılmaz Kimdir? Nazif Yılmaz Nereli? Nazif Yılmaz Twitter!

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Resmi Gazete’de yayınlanan kararla görevine başlamıştı. Yılmaz, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Gazze’yi bombaladığı anları sosyal medyada paylaşmasına “Bir gün seni de vuracaklar. Gebereceksin…” diye yanıt vermişti. Peki, Nazif Yılmaz kimdir? İşte Nazif Yılmaz’ın biyografisi…

Nazif Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev değişimi sonucunda Bakan Yardımcısı olmuştu. Yılmaz, İsrail ve Filistin arasında savaş hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı yorum sebebiyle gündem oldu. Peki Nazif Yılmaz kimdir? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz Kimdir?  

Nazif Yılmaz, 1971 yılında Kayseri - Develi’de dünyaya geldi. Develi İmam Hatip Lisesi’nden (1988) mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde (1993) lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sırasında hafızlık yaptı.

Yılmaz, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı’nda, doktorasını ise Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı’nda “İmam Hatip Liselerinde Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Yeni Yöntemler ve Materyal Kullanımı” başlıklı tezi ile yaptı.

Nazif Yılmaz, 2 Ocak 2014 tarihinden itibaren Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 8 Ocak 2022 tarihinde ise Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak ataması yapılmıştır.

Nazif Yılmaz Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Olmuştu

Nazif Yılmaz, 1993-1995 yılları arasında Bulgaristan Şumnu İmam Hatip Lisesi’nde Meslek Dersleri öğretmeni ve yurt yöneticisi olarak çalıştı. 1995 yılında İstanbul-Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi’ne atandı. 1998-1999 yıllarında Sivas - Gemerek ve Yeniçubuk’ta asker öğretmen olarak görev yaptı. 2005 yılında İstanbul-Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne tayin oldu.

2008-2009 öğretim yılında MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü İHL Meslek Dersleri kitap yazım komisyonunda yer aldı. 2009-2010 öğretim yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Arapça dersleri verdi. 2010-2012 yıllarında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İmam Hatip Liseleri Eğitim Koordinatörü olarak iki yıl çalıştı. 2011-2012 öğretim yılında Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Meslek Dersleri öğretmenliği yaptı.

15 Ekim 2012 tarihinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nde Programlar ve Öğretim Materyalleri Grup Başkanı oldu. Aynı zamanda Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Grup Başkanlığına da vekâlet etti. 2 Ocak 2014 tarihinden itibaren Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü olarak görev yapan Yılmaz, 8 Ocak 2022 itibariyle Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Nazif Yılmaz Twitter!

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik 4 gündür devam eden hava saldırıları, yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Saldırıların şiddeti artarken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sosyal medyada skandal bir paylaşımda bulundu.

Netanyahu, Gazze’yi bombalayan savaş uçaklarının görüntülerini paylaşarak, “Tüm gücümüzle devam edelim” mesajını yazdı.

Netanyahu’nun bu provokatif paylaşımına Ankara’dan sert bir tepki geldi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Netanyahu’nun videosunu alıntılayarak, “Bir gün seni de vuracaklar. Gebereceksin…” dedi.

İşte Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın o paylaşımı:

12 Eki 2023 - 12:18 - Gündem