Duygu Nebioğlu Kimdir? Metin Akpınar'ın Kızı Duygu Nebioğlu Kaç Yaşında?

Usta sanatçı Metin Akpınar’ın 62 yıllık eşi Göksel Özdoğdu’nun yanı sıra evlilik dışı bir ilişkisinden bir kızı olduğu 35 yıl sonra anlaşıldı. Bu durum gündeme bomba gibi düştü ve Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu kimdir, kaç yaşında? soruları akıllara geldi. Mahkeme kararıyla Duygu Nebioğlu’nun babasının Metin Akpınar olduğu kesinleşti. Duygu Nebioğlu’nun hayatına dair detaylar haberimizde…

Metin Akpınar’ın hayatı şoke edici bir gerçekle sarsıldı. 1984 yılında Antalya’da dünyaya gelen Duygu Nebioğlu, resmen evlat edinilmiş olsa da, aslında Metin Akpınar’ın biyolojik kızı olduğu anlaşıldı. 62 yıl boyunca çocuğu olmayan Metin Akpınar’ın 35 yıl önce yaşadığı bir evlilik dışı ilişkiden doğan kızı Duygu Nebioğlu’nun babası olduğu ortaya çıktı.

Duygu Nebioğlu Kimdir?

Metin Akpınar, Türk tiyatro ve sinema sanatının önemli bir simgesidir ve yıllarca hem sahnede hem de beyaz perdede çok sayıda başarılı esere imza atmıştır. Usta sanatçının, Deve Kuşu Kabare Tiyatrosu’nda oynadığı oyunlar Türk komedi tarihinde iz bırakmış ve seyirciler tarafından çok beğenilmiştir. Metin Akpınar, uzun süreli bir evlilik yaşayan bir kişi olmasına rağmen, hiç çocuğu olmamıştır. Fakat, 35 yıl sonra, Duygu Nebioğlu adında bir kızı olduğu ortaya çıkmıştır.

Duygu Nebioğlu Metin Akpınar'ın Kızı Mı?

Metin Akpınar’ın babalık davası, Duygu Nebioğlu’nun isteği üzerine açıldı ve Antalya’da görülen mahkeme, DNA testlerini de göz önüne alarak, Duygu Nebioğlu’nun Metin Akpınar’ın kızı olduğunu resmen kabul etti.

Duygu Nebioğlu’nun hayatı, oldukça ilginç bir şekilde başlamıştı. Annesi onu bir köyde bırakmıştı ve devlet tarafından koruma altına alınmıştı. Nebioğlu ailesi onu evlat edinmişti. Bu süreç, Duygu Nebioğlu’nun köklerini ve ailesini arama isteğiyle devam etti.

Nebioğlu’nun, gerçek ailesine dair merakı, onu Metin Akpınar’la iletişime geçmeye itti. Dava, duyarlı bir konu olduğu için gizlilik içinde yürütüldü ve sonunda, Duygu Nebioğlu’nun Metin Akpınar’ın kızı olduğu belirlendi.

Duygu Nebioğlu Açıklama

"Ben Duygu Nebioğlu, 88 yılında Antalya’da hayata gözlerimi açtım. Dünya’nın zorluklarını talihsiz olaylarla öğrendim. Bebeklik ve çocukluk dönemim zor koşullar altında geçti. 94 yılında Nebioğlu ailesi beni evlat edindi. Ailem sayesinde topluma uyum sağlamak için çabaladım ve biyolojik ailem ve soyum hakkında merak duydum. Bu merak beni Türk toplumunun sevdiği Sayın Metin Akpınar’la karşılaştırdı, üniversite öğrencisiyken 21 yaşındayken gerçekleri öğrendiğimde, hayranlık duyduğum sanatçının biyolojik babam olduğunu sevinemeden, yeterli sevgiyi alamadığım için büyük travmalar yaşadım ve bu yüzden değerli avukatlarıma başvurdum.

Bugün avukatlarım Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ sayesinde Metin Akpinar’ın babam olduğu Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararıyla kesinleşti. Adalet önünde tüm haklarımı güvence altına aldık. Şaşkınım, yıllar sonra gelen mutluluk hayatıma yeni bir başlangıç oldu. Kamuoyuna bunu duyurmayı borç bildim ve sevgi ve barış içinde davranacağımızı bildirmek istiyorum. Bu süreçte bana destek olan ve koşulsuz sevgi sunan Nebioğlu aileme teşekkür ediyorum. Duyguluyum."

12 Eki 2023 - 14:16 - Magazin