Mete Yarar Kimdir? Mete Yarar Hangi Kanalda? Mete Yarar Twitter

Mete Yarar, Türkiye’nin tanınmış güvenlik uzmanlarından biridir. Mete Yarar’ın hayatı, yaptığı işler, yazdığı kitaplar ve aile durumu hakkında daha fazla bilgi haberimizde...

Mete Yarar, güvenlik ve strateji alanında uzman bir isimdir. Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri yorumlayan Mete Yarar, televizyon ve gazetelerde sıkça karşımıza çıkıyor. Mete Yarar’ın askerlik geçmişi, yazdığı kitaplar ve aile hayatı hakkında ayrıntılar...

Mete Yarar Kimdir?

Mete Yarar, Türkiye’nin önde gelen güvenlik uzmanlarından biri olarak tanınıyor. Mete Yarar’ın askerlik kariyeri, ticari faaliyetleri, medya çalışmaları ve yazdığı kitaplar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, işte size alternatif bir metin:

Mete Yarar, 1967 yılında Samsun’da doğdu. Piyade teğmen olarak mezun olduğu Kara Harp Okulu’ndan 1988 yılında mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 16 yıl boyunca çeşitli görevlerde bulundu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 10 yıldan fazla süre terörle mücadele etti. Sınır ötesi operasyonlara katıldı.

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda binbaşı rütbesine ulaşan Yarar, 2004 yılında kendi isteğiyle ordudan ayrıldı. Emekli olduktan sonra iş hayatına atılan Yarar, Ortadoğu ve özellikle Irak ile ilgilenen kişi ve kurumlara danışmanlık verdi.

Güvenlik ve strateji konularında uzmanlaşan Yarar, basın yayın organlarında yazarlık ve yorumculuk yaptı. TRT ve Habertürk TV’de “Şahit Olun” adlı belgeselin yapımına ve sunuculuğuna katıldı.

Mete Yarar’ın kaleme aldığı kitaplar şunlardır: “60 Yıllık İttifakta Son Gün”, “Büyük İhanet”, “Oyunun Sonu”, “Darbenin Kayıp Saatleri”, “Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz” ve “Mesih Tanrıyı Kıyamete Zorlamak” (Ceyhun Bozkurt ile birlikte).

Mete Yarar, ilk eşiyle boşandıktan sonra 2018 yılında televizyoncu Gülnaz Kudunoğlu ile ikinci evliliğini yaptı. Bir oğlu olan Yarar, Ankara’da yaşıyor.

15 Kas 2023 - 11:36 - Gündem