Ogün Samast Kimdir? Ogün Samast Nereli? Ogün Samast Tahliye Mi Oldu?

AGOS Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni olan Hrant Dink, 19 Ocak 2007 tarihinde gazetesinin önünde silahla vurularak hayatını kaybetti. Bu cinayeti işleyen Ogün Samast, Bolu F Tipi hapishanesinde yattığı süre boyunca koşullu salıverilme hakkını kazandı ve tahliye edildi. Ogün Samast'ın hayatı ve suç geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler var. Ogün Samast, kimdir, ne yaşındadır?

Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast, Bolu F Tipi Cezaevi’nde iyi hal indirimi alarak şartlı olarak serbest bırakıldı. Ogün Samast’ın kim olduğu ve ne yaptığı merak ediliyor. İşte, Ogün Samast ile ilgili detaylar…

Ogün Samast Kim?

Ogün Samast, 28 Haziran 1990’da İstanbul’da doğdu. Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i, 19 Ocak 2007’de İstanbul Osmanbey’deki gazete binasının önünde, Yasin Hayal’in kışkırtmasıyla vurarak öldürdü.

Bu olayla tanınan Samast, Trabzon kökenliydi ve ortaokulu bitirmişti.

Samast, cinayet sırasında 17 yaşında olduğu için çocuk mahkemesinde görüldü.

Ogün Samast Tahliye Oldu Mu?

Hrant Dink, Agos Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni, 19 Ocak 2007’de gazetesinin önünde 17 yaşındaki Ogün Samast’ın silahlı saldırısına uğrayarak öldü. Ogün Samast, cinayetten bir gün sonra Samsun’da otobüs terminalinde yakalanarak tutuklandı.

Samast, 16 yıl 10 ay boyunca Kandıra F Tipi ve Bolu F Tipi cezaevlerinde kaldı. Samast, iyi hal gösterdiği ve koşullu salıverilme hakkını kazandığı için şubat ayında Bolu F Tipi cezaevinden çıkarıldı. Samast’ın ailesi, cezaevi kapısında onu bekliyordu.

16 Kas 2023 - 12:22 - Gündem