Son Dakika! İzmir'de Seyir Halindeki Metro Raydan Çıkarak Duvara Çarptı! İzmir Metro Kazasında Ölü Var Mı?

İzmir'de metro, Sanayi istasyonunda raydan çıktı ve duvara vurdu. Bu son dakika haberine göre, olay yerine çok sayıda ekip yönlendirildi.

İzmir’de Sanayi istasyonunda metro raydan çıkıp duvara çarptı. Bu son dakika haberine göre, olay yerine çok sayıda ekip gönderildi.

İzmir Metro'da Korkunç Kaza

Bugün öğlen saatlerinde İzmir’de Fahrettin Altay - Evka 3 hattında seyreden metro treninin son vagonu, Sanayi Metro İstasyonu’na girerken raydan çıkarak peron duvarına çarptı. Bu kaza sonucunda yaralanan olmadığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kazayla ilgili yaptığı açıklamada “Metro trenimizin son vagonunun raydan çıkması ve peron duvarına çarpması nedeniyle teknik inceleme başlatılmıştır. Trenin kaldırılması için çalışmalar devam etmektedir. Metro seferleri tek hat üzerinden 15 dakika aralıklarla sürdürülmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.

İzmir’de Bornova’da raydan çıkan metro treniyle ilgili İzmir Metro A.Ş., bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Evka-3 istikametinde giden metro trenimizin son vagonu, Sanayi Metro İstasyonu’na girerken raydan çıkarak peron duvarına çarptı. Bu kazada yaralanan olmaması bizim için en büyük mutluluktur. Kazanın sebebinin ortaya çıkarılması için teknik inceleme yapılıyor. Trenin raylardan kaldırılması için çalışmalar devam ediyor. Metro seferleri tek hat üzerinden 15 dakika aralıklarla yapılmaya devam ediyor.” denildi.

16 Kas 2023 - 13:16 - Gündem