Yerli Araba VERY Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor! VERY Otomobil Kimin?

Yerli otomobil üretimi için TOGG'a rakip çıktı; VERY adlı yüzde yüz milli araç, 4 farklı segmentte üretilecek. VERY, Go Green Fuarı'nda görücüye çıkacak. Araçlar için 800 sipariş alındığı ve 2024 yılında yollara çıkacağı açıklandı.

VERY, Türkiye’nin elektrikli araçta ikinci markası olarak Go Green Fuarı’nda TOGG ile birlikte tanıtılacak. Araçlar, 4 farklı segmentte üretilecek. Araçların seri üretimi için 2025 yılı hedefleniyor.

VERY Otomobil Kimin?

Elektrikli araç ve mobilizasyon sistemleri alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketi EVRY, 300 günde yeni nesil elektrikli araç VERY’i TeknoPark’ta tamamen yerli ekip ile 4 farklı segmentte L7 sınıfında üretti. VERY, Türkiye pazarı için gerekli tüm izinleri almış, Avrupa için R85 ve sertifikasyon süreci devam ediyor.

VERY Otomobil Özellikleri 

VERY adlı yeni nesil elektrikli araç, 4 farklı segmentte L7 sınıfında üretilmiş. 4 kişilik özel kullanım aracı, 4 kapılı ve kapı direkleri olmayan bir tasarıma sahip. 2 kişilik taşıma aracı, arka kısmı modüler olarak değiştirilebilen bir pick-up modeli.

2 kişilik buggy tipi araç, hobi ve sayfiye amaçlı kullanıma uygun, üstü açık ve kışlık kullanıma da elverişli bir araç. Son olarak otonom araç, tamamen otonom sürüş veya uzaktan canlı sürüş ile kontrol edilebilen, 1500kg taşıma kapasitesine sahip sürücüsüz bir araç.

VERY markalı araçlar, sınıfının öne çıkan özelliklerini sunuyor. Araçtan araca şarj desteği, taşınabilir yedek batarya, adaptif dört çeker sistemi, multimedya ekranları, sürüş yazılımı, dokunmatik kapılar, 220V elektrik çıkışı, yağmur, park ve far sensörleri, ısıtmalı ve masajlı koltuklar gibi özellikler araçlarda bulunuyor.

VERY markalı araçlar, özel mobil uygulaması ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Araçlarda, stepne bölümünde 20km’ye kadar dayanacak yedek bataryalar da var. VERY markalı araçların, dünyanın ilk ve tek değişken vitesli dişli kutusuna sahip L7 sınıfı aracı olduğu da belirtiliyor.

Yerli Marka VERY Ne Zaman Satışa Çıkacak?

EVRY, Bursa Gemlik’te kurulması planlanan fabrikada 2025 yılı sonuna kadar yıllık 10 bin araç üretimine ulaşmayı amaçlıyor. 2024 yılı için 800 araç siparişi verilmiş. Araçların bugünkü ortalama satış fiyatı paketin içeriğine göre 25 bin dolar olarak belirlenmiş. Kullanıcılara satış sonrası servis ve bakım desteği de sağlanacak.

16 Kas 2023 - 16:07 - Gündem