16 Yaşındakilerde Bu Arabayı Kullanabilecek! Yerli Otomobil Amperino Tanıtıldı!

Yerli otomobil Amperino, 16 yaşındakilerin de kullanabileceği bir araç olarak tanıtıldı. Amperino, elektrikli, akıllı ve çevreci bir otomobil olma özelliği taşıyor. Amperino'nun tasarımı ve özellikleri nasıl? İşte merak edilenler!

Otomotiv sektöründe Türkiye’den heyecanlı haberler geliyor. Ülkemiz, Togg’un ardından bir yerli otomobil modeli daha üretiyor. Yeni yerli otomobilimiz Amperino, elektrikli, akıllı ve çevreci bir araç olacak. Amperino’nun nasıl bir tasarıma ve özelliklere sahip olduğunu merak ediyor musunuz? İşte detaylar!

Amperino Otomobil Özellikleri

Amperino, küçük boyutlu araçlar arasında en yüksek menzili sunan bir araç olarak dikkat çekiyor. Amperino, tek şarjla 180 km yol alabiliyor. Bu, şehir içinde araç kullanacaklar için büyük bir kolaylık anlamına geliyor. Amperino’nun boyutlarına baktığımızda ise 3159 mm uzunluğunda, 1500 mm genişliğinde ve 150 mm yüksekliğinde olduğunu görüyoruz.

Amperino, 90 km/s gibi yüksek bir hıza çıkabilen bir araç olarak da rakiplerini geride bırakıyor. Amperino, üç kişilik bir araç ve 370 litrelik bir bagaj alanı sunuyor. Bu aracın en ilginç özelliği ise 16 yaşında ve motorsiklet ehliyetine sahip olanların da kullanabilmesi.

Amperino Fiyatı 

Amperino’nun fiyatı henüz netleşmedi. Fakat şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Canseven’in sözlerine dayanarak 600 bin TL civarında olacağını tahmin edebiliriz. Amperino’nun 2024 yılında yollara çıkması planlanıyor.

İlk olarak 10 adet üretilecek olan aracın 2025 yılında seri üretime geçmesi öngörülüyor. Ayrıca aracın arkadan çekişli olduğunu ve arkasında iki adet teker içi motor taşıdığını da ekleyelim.

17 Kas 2023 - 12:49 - Teknoloji