TRT Haber'e Saldırı! İsrail Polisleri Kudüs'te TRT Haber Ekibine Saldırdı!

İsrail polisi, Kudüs’teki olayları takip eden TRT Haber ekibini hedef aldı. Polis, silahını TRT Haber kamerasına doğrultarak kamerayı parçaladı.

TRT Haber ekibi, Kudüs’teki olaylara ilişkin haber yaparken İsrail polisinin hedefi oldu. Polis, TRT Haber kamerasına silah dipçiği ile vurarak hasar verdi.

İsrail Polisi TRT Haber Ekibinin Kamerasını Kırdı

TRT Haber ekibi, Cuma namazı için Medcid-i Aksa’ya giden Filistinlilerin İsrail güçleri tarafından engellenmesini ve şiddete maruz kalmalarını haber yaparken İsrail polisinin saldırısına maruz kaldı.

İsrail polisi, TRT Haber ekibinin bölgedeki gerçekleri aktarmasını engellemek için fiziksel şiddet uyguladı ve silah namlusu ile TRT Haber kamerasını parçaladı.

TRT Haber muhabiri, kameranın bozulmasına rağmen Filistin’e yönelik saldırıların görüntülerini paylaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Canlı yayın yaparken gaz bombası camiye yakın bir yere fırlatıldı. TRT Haber muhabiri, Mescidi Aksa haricinde namaz kılmak isteyenlere de İsrail’in izin vermediğini belirterek “Her yerde bir engel, bir zorlama var” ifadelerini kullandı.

İsrail güçleri, daha önce de Gazze Şeridi ve Kudüs’te TRT Haber ekiplerinin haber yapmalarını çeşitli gerekçelerle önlemeye çalışmıştı.

Cuma Namazına Müdahaleler Sürüyor

İsrail, işgal ettiği Doğu Kudüs’teki Eski Şehir’de yer alan Mescid-i Aksa’ya cuma namazı için gelen Filistinlilere yine engel oldu.

İsrail polisi, Mescid-i Aksa çevresindeki kısıtlamalarına devam ederek, burada cuma namazı kılmak isteyen Filistinlileri geri çevirdi.

17 Kas 2023 - 13:53 - Dünya