Hacı İsrafil Sağlam Kim? Candan Kardeşlerin Dosyasındaki Diğer İsim Hacı İsrafil Sağlam Kimdir?

Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin yargılandığı davada adı geçen Hacı İsrafil Sağlam’ın kimliği merak ediliyor. İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü davada Hacı İsrafil Sağlam’ın kim olduğunu, ne iş yaptığını ve tutuklu olup olmadığını kullanıcılar öğrenmek istiyor.

Dolandırıcılık ve kara para aklama suçundan gözaltına alınan Bahar ve Nihal Candan kardeşler ile Hacı İsrafil Sağlam mahkemeye sevk edildi. Candan kardeşlerin lüks restoranlarda tanıtım yaptıkları ve tutuklu çete lideri Onur Apaydın ile ilişkileri olduğu iddia edildi. Nihal Candan, Apaydın’ın eski sevgilisi olduğunu itiraf etti.

Bahar Candan ise “Hesabıma 12 milyon para geldi.” paylaşımının bir yanlışlık olduğunu öne sürdü. Bahar Candan, 2 milyon yazacağına 12 milyon yazdığını savundu. Candan kardeşler, mahkemenin tutuklama kararını duyunca adliyede fenalaştı.

Hacı İsrafil Sağlam Kimdir?

Hacı İsrafil Sağlam, İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı soruşturma sonucunda suç gelirlerinin aklanması suçundan gözaltına alınan ve tutuklanan bir iş adamıdır. Sağlam, sosyal medya fenomeni olan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerle birlikte gözaltına alınmıştır.

Sağlam’ın, Candan kardeşlerle yakın bir dostluk kurduğu söylenmektedir. Hacı İsrafil Sağlam’ın yaşamı ve kariyeri hakkında çok fazla bilgi yoktur, ancak Bahar Candan’la ilişkisi olduğu ve onunla yurt dışına gittiği iddia edilmektedir.

Sağlam’ın ne iş yaptığı tam olarak bilinmemektedir, ancak iş adamı olarak tanındığı ve suç gelirlerinin aklanması suçlamasıyla yargılandığı ifade edilmektedir. Soruşturma devam ettiği için daha fazla bilgiye ulaşmak şu an için mümkün değildir.

17 Kas 2023 - 15:05 - Gündem