Filipinler'de 6,7 Büyüklüğünde Deprem Yaşandı! Kaç Kişi Öldü?

Filipinler'de Burias Adası'nın güneybatısında 6,7 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), depremin 78 kilometre derinlikte gerçekleştiğini duyurdu. Deprem sırasında çekildiği iddia edilen bir video ise korku ve panik anlarını gözler önüne serdi.

Burias Adası’nda 6,7 büyüklüğünde bir deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), depremin yerel saatle 08.14’te meydana geldiğini bildirdi.

Filipinler Deprem Anı 

Burias Adası’nda 78 kilometre derinlikte 6,7 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), depremin merkez üssünün Burias Adası’nın 26 kilometre güneybatısında olduğunu duyurdu.

Deprem sırasında çekildiği ileri sürülen bir videoda, insanların yaşadığı korku ve panik görülüyor. Videoda, bir alışveriş merkezi gibi görünen bir yerde, parçaların yere düştüğü anlar kaydediliyor.

Filipinler Depreminde Kaç Kişi Öldü?

Burias’ın güneybatısında 6,7 büyüklüğünde bir deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), depremin yerel saatle 08.14’te 78 kilometre derinlikte gerçekleştiğini duyurdu.

Depremde bir kişi öldü, 18 kişi yaralandı. Bölgede bazı binalar hasar gördü, elektrik kesintileri yaşandı. South China Morning Post’un (SCMP) haberine göre, deprem sonrası tsunami tehlikesi olmadığı belirtildi.

Filipinler, Pasifik Deprem Kuşağı’nda bulunan ve sismik aktivitenin yoğun olduğu ülkelerden biri.

Filipinler Deprem Bölgesi Mi?

Filipinler, Pasifik Deprem Kuşağı’nda bulunan ve sık sık depremle sarsılan ülkelerden biri. Bu kuşak, “Ateş Çemberi” olarak da adlandırılıyor.

17 Kas 2023 - 16:28 - Dünya