Erk Acarer Kimdir? Erk Acarer, Aleyna Çakır'ın Olay Yeri Fotoğraflarını Sansürsüz Paylaştı! Erk Acarer Twitter

Erk Acarer, siyaset gündemine ilişkin yaptığı yorumlarla izleyicilerin ilgisini çekiyor. Erk Acarer’ın yaşı, doğum yeri ve hayatı hakkında merak edilenler var. Erk Acarer kimdir, neler yapmıştır? Erk Acarer hakkında bilgiler şöyle...

Haber albümü için resme tıklayın

Erk Acarer, Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu ile ilgili yaptığı analizlerle ve Aleyna Çakır olayıyla gündemde olan bir isimdir. Peki bu ilgi çeken kişi kimdir? Acarer’in yaşamı, özgeçmişi ve çalışmaları hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde…

Erk Acarer Kim?

Erk Acarer, ünlü bir gazetecidir. İstanbul doğumlu olan Acarer, ilkokul ve liseyi burada okudu. 1996’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Sosyal Antropoloji bölümünden mezun oldu.

Gazeteciliğe Global, Milliyet, Sabah, Habertürk ve Cumhuriyet gazetelerinde başladı. Almanya’nın meşhur gazetesi Tageszeitung’da da çalıştı. BirGün gazetesinde de yazılarını yayınlattı.

Acarer, yazılarının dışında öykü, makale ve deneme gibi türlerde de eserler verdi.

Erk Acarer Eserleri Neler?

  • Osmanlı Masalı
  • Matruşkadan Tayyare
  • Işid ve Türkiye - Katili Tanıyoruz Çarşı Ulan!
  • Cellatbaşı (Taht Şehrinde Zaman)
  • Dârül Fesad (Bir İstanbul Masalı)
  • Anekdot ve Çizgilerle Atatürk
  • Korsan Kitap
  • Mekân ve Sırlar
  • Taht Şehrinde Zaman
  • %100 İstanbul

Aleyna Çakır'ın Olay Yeri Fotoğrafları Sansürsüz Yayınlandı!

Sema Esen, 21 yaşında, Aleyna Çakır takma adıyla tanınıyordu. 3 Haziran 2020’de evinde bornoz kuşağıyla asılı olarak ölü bulundu. Türkiye’de bu olay büyük yankı uyandırdı. Adli tıp raporlarına göre, genç kızın ölümü intihar değil cinayetti.

Aleyna’nın sevgilisi Ümitcan Uygun, şiddet uyguladığı iddia edilen kişiydi. Aleyna’ya şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada yayıldı. Aleyna, Ümitcan Uygun’un kendisine şiddet ve tehditlerde bulunduğunu söyleyerek koruma istemişti. Aleyna’nın verdiği ifadeye göre, Ümitcan Uygun bir arkadaşıyla birlikte evine gelmiş, şiddet göstermiş ve bunu canlı yayında paylaşmıştı.

Erk Acarer, Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili olay yerinin sansürsüz fotoğraflarını Twitter’da paylaştı. Bu paylaşım, sosyal medyada çok fazla eleştiri aldı. Acarer, daha sonra paylaşımını kaldırdı ve fotoğrafları sansürleyerek yeniden paylaştı. Bu durum, genç kızın ölümüne dair soruşturmanın tekrar gündeme gelmesine sebep oldu.

Erk Acarer Twitter

Gazeteci Erk Acarer, Twitter hesabı üzerinden Aleyna Çakır'ın sansürsüz olay yeri fotoğraflarını yayınlamıştı. Gelen tepkilerin ardından fotoğrafları sansürlü haliyle değiştiren Erk Acarer'in Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

20 Kas 2023 - 11:51 - Gündem