Engin Arslan, Gazze'ye Gitmek İçin Manisa'daki Evinden Çıkmıştı! Engin Arslan'ın Suriye'de Olduğu Açıklandı

‘Gazze’ye savaşmaya gidiyorum’ diyerek 11 Ekim’de evinden çıkan Manisalı gençten bir daha haber alınamamıştı. Engin Arslan adlı 29 yaşındaki gencin Suriye’nin Başkenti Şam’da Filistin Cezaevi’nde tutulduğu anlaşıldı…

Haber albümü için resme tıklayın

Engin Arslan, 11 Ekim’de Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde ailesine ‘Gazze’ye savaşmaya gidiyorum’ diyerek evden çıktı. Ailesi onu durdurmaya çalıştı ama başaramadı. Engin Arslan, Suriye sınırını geçtikten sonra bir daha kendisinden haber vermedi. Engin Arslan’ın ailesi, 2 gün önce Suriye’den gelen bir telefonla umuda sarıldı.

Engin Arslan Filistin'e Gitti Mi?

Engin Arslan, Gazze’de savaşmak için 11 Ekim’de Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki evinden ayrılmıştı. Ailesi onu engellemeye çalışsa da başarılı olamamıştı. Engin Arslan, Suriye sınırını geçtikten sonra bir daha kendisinden haber vermemişti. Engin Arslan’ın ailesi, 2 gün önce Suriye’den gelen bir telefonla sevinç yaşadı.

Telefonu arayan Suriyeli bir vatandaş, Şam’daki Filistin Cezaevi’nden çıktığını ve Engin Arslan’ın da orada olduğunu söyledi. Engin Arslan’ın kendisine abisinin telefon numarasını verdiğini ve ailesine yaşadığını haber vermesini istediğini anlattı. Suriyeli, Engin Arslan’la ilgili ailenin bilmediği detayları da paylaştı.

Aile, bu telefon görüşmesini karakola ve savcılığa götürerek yardım talep etti. Engin Arslan’ın ablası Emine Yavuz, “Kardeşimden günlerdir haber alamıyorduk. Gözümüzde yaş kalmadı. Suriye’den gelen telefonla umutlandık. Kardeşim Şam’da cezaevindeymiş. Cezaevinden çıkan bir çocuk bize ulaştı. Kardeşimin numarasını vermiş ona. ‘Ailemi ara ben yaşıyorum’ demiş.” dedi.

20 Kas 2023 - 13:06 - Gündem