Black Friday Ne Zaman? Black Friday İndirimleri Ne Zaman 2023? Black Friday Nedir?

Black Friday indirimleri, her yıl kasım ayının son cuma günü başlayan ve birçok alanda büyük fırsatlar sunan bir kampanyadır. Mağaza ve e-ticaret siteleri, giyimden elektroniğe, gıdadan kozmetiğe kadar birçok üründe indirimler uyguluyor.

Kasım ayının son cuma günü başlayan ve bir hafta boyunca devam eden Black Friday indirimleri, birçok sektörde büyük indirim kampanyaları sunuyor. E-ticaret siteleri, mağazalar, marketler ve daha birçok yerde, giyim, elektronik, gıda, kozmetik gibi birçok ürün indirimli fiyatlarla satılıyor.

Black Friday Ne Zaman?

Bu hafta Black Friday indirimleri başladı. Birçok e-ticaret sitesi, 20-26 Kasım veya 21-26 Kasım tarihleri arasında indirimli ürünler sunuyor. Türkiye’de popüler olan e-ticaret platformları, bu hafta 24 Kasım gününe denk gelen Black Friday indirimlerini kaçırmayın.

Black Friday Nedir?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma gününe verilen bir isimdir. Bu gün, 1952 yılından beri Noel alışveriş sezonunun başladığı gün olarak kabul edilir. Mağazalar bu gün çok erken açılır ve çok geç kapanırlar ve çok büyük indirimler uygularlar. Black Friday resmi bir tatil değildir. Kanada ve İngiltere gibi bazı ülkelerde de Black Friday kutlanır ve Amazon gibi online şirketler de indirim yaparlar.

Bu alışveriş gününe Black Friday denmesinin nedeni, 1961 yılında Philadelphia’da gazetelerde bu şekilde anılmasıdır. O gün, alışveriş yapan insanların neden olduğu trafik ve karmaşa yüzünden bu isim kullanılmıştır.

Son zamanlarda, bu gün hem müşteriler hem de mağazalar için olumlu bir gün olarak görülmektedir. Walmart gibi büyük mağazalar her yıl, müşterilerine daha fazla hizmet vermek için kapılarını daha erken açmaktadır ve çalışanların iş yükü artmaktadır.

Black Friday İndirimleri

Trendyol, HepsiBurada, Boyner, Media Markt, Teknosa, Adidas, Amazon, Çiçek Sepeti, H&M gibi birçok mağaza ve satış sitelerinde hem online olarak hem de mağazalarda "black friday" indirimleri 20 Kasım - 26 Kasım tarihlerince süreceği duyuruldu. Toplamda bir hafta sürecek olan bu indirimleri mağaza ve site kapsamında farklılık gösterebilir.

21 Kas 2023 - 10:50 - Gündem