Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 Bin 102 Kadro İhdas Edildi! EGM Personel Alımı!

Emniyet Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında çalıştırmak üzere 10 bin 102 personel alımı yapacak. Emniyet Genel Müdürlüğüne Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre 500 polis memuru, 90 başmüfettiş, 10 merkez emniyet müdürü, 9 bin 500 polis memuru, moral eğitim merkezi müdürü ve moral eğitim merkezi müdür yardımcısı kadroları ihdas edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatı için 10 bin 102 personel alımı gerçekleştirecek. Emniyet Genel Müdürlüğüne Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre 500 polis memuru, 90 başmüfettiş, 10 merkez emniyet müdürü, 9 bin 500 polis memuru, moral eğitim merkezi müdürü ve moral eğitim merkezi müdür yardımcısı alımı yapılacak. EGM personel alımı başvuru tarihleri ve şartları hakkında daha fazla bilgi haberimizde...

EGM Hangi Kadrolara Memur Alımı Yapacak?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnameye göre, merkez ve taşra teşkilatında 10 bin 102 personel alımı yapılacak. Merkez teşkilatında 500 polis memuru, 90 başmüfettiş, 10 merkez emniyet müdürü kadroları ihdas edildi.

Polis memurları 3 ve 9 derece arasında olacak. Taşra teşkilatında ise 1 moral eğitim merkezi müdürü, 1 moral eğitim merkezi müdür yardımcısı, 9 bin 500 polis memuru kadroları oluşturuldu. Polis memurları 1, 3 ve 9 derece arasında olacak.

İşte Resmi Gazete'de yayınlanan ilan:

Kararname Numarası: 156

MADDE 1- Ekli (1) ve (2) sayılı listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin eki (I) sayılı Cetvelin ilgili bölümüne eklenmiştir.

Ekli (2) sayılı listede yer alan kadrolar, bu kadrolara atama yapılmasını müteakip herhangi bir şekilde boşalması halinde başka bir işleme gerek olmaksızın iptal edilmiş ve 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi eki (I) sayılı Cetvelin ilgili bölümünden çıkarılmış sayılır. Söz konusu kadrolardan boşalanlar, boşaldıkları tarihten itibaren bir ay içinde Kamu Personeli Bilgi Sisteminin bulunduğu kuruma bildirilir.

MADDE 2- Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

EGM Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin 102 personel alımı yapılacağı Resmi Gazete’de ilan edildi. EGM polis ve memur alımı başvuru tarihleri ve şartları merak ediliyor. Ancak EGM personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihlerine dair henüz bir duyuru yapılmadı.

21 Kas 2023 - 11:17 - Gündem