Kabine Toplantısı Ne Zaman? Kabine Toplantısı Aralık Ayı Olacak Mı? Kabine Toplantısı Açıklamaları

Aralık ayı içinde gerçekleşecek olan ilk Kabine Toplantısı’nın zamanı yaklaşıyor. 20 Kasım’daki son toplantının ardından, yeni toplantının ne zaman yapılacağı kesinleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki toplantıda, ekonomi alanındaki son durum ve İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar başlıca konu başlıkları arasında yer alacak. Peki, bu önemli Kabine toplantısı ne zaman yapılacak ve saat kaçta başlayacak? Gündemde hangi konular var?

Güncel gelişme olarak, asgari ücret artışı için sayılı günler kaldı. 11 Aralık tarihinde toplanacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısından önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği kritik bir Kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıda, asgari ücretin artırılması konusu ele alınacak. Peki,  2024 yılında asgari ücret ne kadar olacak, kaç TL olarak belirlenecek?

Kabine Toplantısı Aralık

Vatandaşlar, ekonomik ve siyasi gelişmeleri dikkatle izlerken, Kabine Toplantısı’nın ne zaman yapılacağına dair sorularını sormaktadırlar. Belirlenen toplantı tarihinde, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar ve sürdürülebilir bir barış için atılacak adımlar masaya yatırılacak. Ayrıca, enflasyonla mücadele ve çok sayıda çalışanın hayatını etkileyen asgari ücret meselesi de kabine gündeminde yer alacak.

Kabine Toplantısı Ne Zaman?

6 Aralık Çarşamba günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantının öğleden sonraki saatlerde başlaması öngörülüyor. Toplantı bitiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Kabine Toplantısı Asgari Ücret Açıklaması

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısından önce, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sürecin detayları hakkında kabine üyelerini bilgilendirecek.

06 Ara 2023 - 11:32 - Siyaset